Ze wszystkich słodkich deserów sernik ma bardzo wysoką zawartość kaloryczność W związku z tym należy pamiętać, że może to doprowadzić do powstania dodatkowych centymetrów w talii.

Klasyczny sernik kalorii

Podczas przygotowywania tego smakowitego i delikatnego ciasta serowego używa się jego różnych odmian, na przykład:

  • Filadelfia;
  • mascarpone;
  • ricotta;
  • Domowy twarożek.

To ze względu na wysoką zawartość deseru z sera, jest on bogaty w kalorie. Średnio zawartość kalorii na 100 gramów ciasta może wynosić od 300 do 700 kcal. To zależy bezpośrednio od jego składników. Ale nawet te dziewczyny, które podążają za figurką, mogą być rozpieszczane kawałkiem tego ciasta. Najważniejsze jest, aby wybrać typy niskokaloryczne. Wybierając klasyczny przepis kulinarny, otrzymujesz 300 kcal od 100 g deseru. Jego wartość odżywcza będzie: tłuszcz - 15 g, węglowodany - 30 g, białko - 60 g.

Kaloryczna zawartość sernika czekoladowego

Miłośnicy czekolady i kakao powinni zachować ostrożność przy wyborze deseru z jego zawartością. Ten składnik znacznie zwiększa zawartość kalorii i może spowodować odkładanie dodatkowych kilogramów. W ten sposób 100 g czekoladowego deseru będzie już zawierało 381 kcal, a ilość tłuszczu wzrośnie do 22 g. Możesz obniżyć wysoką zawartość kalorii sernika twarogowego tylko przy użyciu niskotłuszczowych składników.

Sernik truskawkowy kalorii

Wraz z nadejściem wiosny wielu ludzi chce sobie pozwolić na smaczne owoce i jagody. Sernik z truskawkami nie mniej apetyczny niż jego czekoladowy odpowiednik, ale zawartość kilokalorii nie jest tak wielka. W jego stu gramach jest to około 323 kcal, ale w tym samym czasie jest jeszcze sporo tłuszczu. Niezależnie od wersji tego sernika, który wolisz, lepiej go nie nadużywać. Wtedy będziesz miał szczupłe ciało i cienką talię.