Jaskinia Hira znajduje się w Arabii Saudyjskiej na stoku góry Jabal al-Nur. Jaskinia ma wielką wartość dla muzułmanów, dlatego każdego roku dziesiątki tysięcy pielgrzymów podąża za nią, wspinając się na wysokość 270 m wzdłuż długich schodów.
Пещера Хира

Jaskinia Hira jest w Arabia Saudyjska na stoku góry Jabal al-Nur. Jaskinia ma wielką wartość dla muzułmanów, dlatego każdego roku dziesiątki tysięcy pielgrzymów podąża za nią, wspinając się na wysokość 270 m wzdłuż długich schodów. Tutaj często można zaobserwować, jak muzułmanie w lekkich szatach wspinają się po kamiennych stopniach bez końca i "znikają" w wąskim wejściu do jaskini.

Co jest ciekawego w Hira Cave?

To miejsce znajduje się 3 km od centrum Mekka , a dotarcie do niego jest dość proste. Jedyną trudnością jest 600 szerokich schodów, które prowadzą bezpośrednio na górę w kierunku Hiry. Średnio każdy pielgrzym robi około 1200 kroków. Większość wierzących odwiedza jaskinię podczas hadżdż. Chociaż Hira nie jest oficjalnie uznana za święte miejsce, muzułmanie nadal czują potrzebę dotykania jej ścian.

Паломники, идущие к Хире

Powód tej uwagi dla małej jaskini o szerokości 2 mi długości 3,7 m jest wzmianka o niej w Koranie, w sura al-Alak. Tam jest powiedziane, że Prorok Muhammad otrzymał w Hiraju pierwsze objawienie od anioła Jabrail, po którym prorok często wycofywał się do jaskini dla swoich refleksji.

Внутри пещеры Wizyty turystyczne

Niewątpliwie jaskinia Hira jest uważana za jedno z najciekawszych miejsc w Arabii Saudyjskiej. Szczególnie turyści są ciekawi, kiedy patrzą na kamienne schody, które mogą wydawać się niewygodne, a nawet niebezpieczne. Jest wyryte w skale, a kąt przechyłu w różnych miejscach może się znacznie różnić. Metalowe poręcze, które znajdują się w najbardziej niebezpiecznych miejscach, ułatwiają. Zdjęcia jaskini Hiry często chwytają drabinę. Z punktu widzenia turystyki wygląda spektakularnie, a panorama z góry jest absolutnie boska!

Лестница к пещере

Jadąc do jaskini, powinieneś wiedzieć, że tylko muzułmanie mogą ją odwiedzić, ponieważ ta jaskinia jest nieoficjalnie uważana za miejsce narodzin islamu. Jeśli wyznajesz inną wiarę, to wejście jest dla ciebie zamknięte.

Jak się tam dostać?

Aby dotrzeć do jaskini Hira, musisz jechać samochodem do meczety Bilal bin Raba, który jest na północnym-wschodzie Mekka . Od niej idzie górska ścieżka w kierunku Hiry. Jego długość to 500 m.

Вид сверху на Хиру