Łzy nie zawsze pojawiają się w chwili przygnębienia i rozpaczy. Powody do łzawienia oczu, w rzeczywistości jest ich wiele. Łzy mogą działać jako objaw różnych chorób, nie tylko w oczach, ale czasami pojawiają się właśnie tak.

Dlaczego moje oczy podlewają bez żadnego powodu?

Łzy są reakcją ochronną organizmu. Z pewnością zauważyliście, że podczas zakurzonej i wietrznej pogody oczy stale znajdują się w wilgotnym miejscu. Tak więc ciało stara się chronić gałkę oczną przed obrażeniami i uszkodzeniami, które mogą wystąpić z powodu małych cząstek pyłu. Łzy wypłukują cząsteczki kurzu z oczu, nawilżają błonę śluzową, wzbogacają ją o przydatne pierwiastki śladowe.

Często można wytłumaczyć nagły atak łez. Ale czasami łzy w ich oczach pojawiają się zupełnie bez powodu:

 1. Słońce może podrażnić oko. Zbyt gwałtowna reakcja na światło objawia się w ten sposób - łzy bez powodu.
 2. Bardzo często pojawiają się łzy w oczach spowodowane gwałtownym spadkiem temperatury. I jeśli możesz ukryć się przed światłowstrętem za okularami przeciwsłonecznymi, a potem płakać z zimna lub gorąca, bądź gotowy, aż ciało samo zdecyduje się osłabić jego funkcję ochronną.
 3. Osoby starsze i średnie mogą również płakać bez powodu. Wszystko z powodu nieprawidłowości w normalnym funkcjonowaniu kanałów łzowych. Doświadczanie nie jest konieczne, jest to całkiem normalne.

Przyczyny ciągłego podlewania i swędzących oczu

Jest jedna rzecz, jeśli łzy pochodzą ze znanej przyczyny lub jednego z powyższych powodów, a jeszcze inne, gdy natura łzawienia nie została ustalona. Czasami łzy napływają mi do oczu zupełnie niespodziewanie, a pozbycie się ich może być dość problematyczne.

Najczęstsze przyczyny łzawienia i pojawienia się bólu w oczach są następujące:

 1. Nawet idealnie dopasowane soczewki mogą kiedyś przestać "lubić" ciało, a oko będzie próbowało odepchnąć je łzami.
 2. Podczas noszenia soczewek kontaktowych, rogówka codziennie doświadcza stresu, mikrourazy pojawiają się na jej powierzchni, czemu towarzyszą bolesne objawy, uczucie obcego ciała w oku, łzawienie i zaczerwienienie spojówki. W celu przywrócenia tkanek powierzchni ocznej, po urazach, jako terapii adjuwantowej, można zastosować środki z dekspantenolem - substancją, która działa regenerująco na tkanki, w szczególności żel pod oczy Korneregel. Ma działanie lecznicze ze względu na maksymalne stężenie dekspantenolu 5% *, a jego karbomer, ze względu na lepką teksturę, przedłuża kontakt dekspantenolu z powierzchnią oka. Korneregel jest długotrwały na oko dzięki swojej formie żelu, wygodnie się nakłada, wnika w głębsze warstwy rogówki i stymuluje proces regeneracji nabłonka tkanek powierzchni oka, wspomaga gojenie mikrourazów i eliminuje uczucie bólu. Lek stosuje się wieczorem, gdy soczewki są już usunięte.
  Obiektywy mogą przestać przychodzić z powodu nieprzestrzegania zasad higieny lub wygaśnięcia okresu przydatności do spożycia.
 3. Wielu ludzi płacze zapalenie spojówek lub zakażenie grzybem. Jeśli łzawienie towarzyszy silnemu bólowi i kiszeniu, wskazane jest umówienie się na wizytę u okulisty.
 4. Lewe lub prawe oko może stać się łzawiące z powodu używania słabej jakości lub tanich kosmetyków.
 5. Łzawienie jest jednym z przejawów alergii. W tym przypadku może mu towarzyszyć chłód, pojawienie się wysypki.
 6. Bardzo często przyczyną ciągłego łzawienia oczu staje się praca przy komputerze. Gałka oczna wysycha w wyniku stałego przepięcia, następuje spalanie i pieczenie. Ciało decyduje się "pozwolić łzę", aby ochronić oko przed nieprzyjemnymi doznaniami.
 7. Osoby o stale mokrych oczach muszą przejść ankietę - prawdopodobnie problem powstał z powodu braku ciała witaminy z grupy B i korzystne pierwiastki śladowe, w szczególności potas.
 8. Silne łzy mogą powodować łzy, ponieważ działają w agresywnych warunkach. Często pojawiają się pracownicy sklepów z gorącymi napojami, produkcji chemicznej, a także robotnicy rolni Łzy z lewej strony rozumu Ich oczy na siłę wiatry, opary, kurz.
 9. Osoba, która cierpi na chorobę wirusową lub zakaźną może płakać, nieświadomie. Podczas choroby ciało jest zrelaksowane. A kiedy ciepło oczu i ma ciężko. W konsekwencji nagłe łzy bez przyczyny.

Możliwe jest dokładne ustalenie, co dokładnie powoduje rozrywanie, tylko za pomocą specjalisty. Dlatego jeśli często dręczą cię łzy bez powodu i nie możesz znaleźć wytłumaczenia ich wyglądu, pośpiesz się, aby zarejestrować się u okulisty. Być może problem tkwi głęboko w ciele.

* 5% -maksymalne stężenie dekspantenolu wśród form oka w Federacji Rosyjskiej. Według Państwowego Rejestru Produktów Leczniczych, Państwowych Produktów Medycznych i organizacji (przedsiębiorców indywidualnych) zajmujących się produkcją i produkcją urządzeń medycznych, a także danych z otwartych źródeł producentów (oficjalne strony internetowe, publikacje), kwiecień 2017

Istnieją przeciwwskazania. Konieczne jest przeczytanie instrukcji lub skonsultowanie się z ekspertem.