21 kwietnia 2016 roku jeden z najbardziej znanych muzyków na całym świecie znalazł się w stanie krytycznym w swoim domu w Paisley Park. Lekarze nie mogli pomóc mężczyźnie, a tego samego dnia zmarł amerykański piosenkarz Prince.

Życie księcia

Prince jest jednym z najbardziej znanych i lubianych artystów z gatunku rytm i blues. Jego rewolucyjny wkład w rozwój tego kierunku polega na tym, że udało mu się połączyć dotychczasowe kierunki w ramach tego gatunku. Liryczna dusza tradycyjnych wykonawców kontrastowała z żywym tanecznym funkiem. Jednak Prince był w stanie wykorzystać oba te kierunki do napisania własnych piosenek, uzyskując w ten sposób świeże i nieprawdopodobne brzmienie swoich pierwszych płyt, wszystkich tekstów i części muzycznych, do których napisał samodzielnie. Polegając na pracy tego muzyka, krytycy zaczęli mówić o specjalnym "dźwięku Minneapolis" (Prince był z Minneapolis i tam rozpoczął swoją karierę), co kontrastowało z klasycznym i łagodniejszym "dźwiękiem Filadelfii".

Późniejsze albumy Prince'a, a także jego prace nad tematami muzycznymi do filmów i piosenek dla innych wykonawców, mogły uczynić z tego muzyka jednego z najbardziej znanych, utytułowanych i szanowanych wykonawców lat 80. i 90. XX wieku. Jest laureatem wszystkich najbardziej prestiżowych nagród muzycznych, a także Oscarem za piosenkę do filmu "Purple Rain". Jego kompozycje i nagrania niejednokrotnie prowadziły na czołowych światowych listach przebojów. Późniejsze okresy kariery Są również znani z odważnych eksperymentów z dźwiękiem i formatem piosenek.

Prince był multiinstrumentalistą (człowiekiem, który posiada kilka instrumentów muzycznych), komponował muzykę i teksty. Nagrywał swoje pierwsze płyty niemal niezależnie, co niewątpliwie wymagało od niego wielkiej siły i mnóstwa czasu. Uczynił również wycieczki jak najbliżej. Już w połowie lat 80. musiał zrobić sobie długą przerwę w swojej karierze, aby przywrócić osłabiony stan zdrowia. Jednak po powrocie na scenę nadal dawał z siebie wszystko na koncertach iw studiu.

Jak umarł książę Rogers Nelson?

Przyczyna śmierci księcia Singera nigdy nie została oficjalnie ogłoszona. Najprawdopodobniej wiąże się to z ogólnym wyczerpaniem ciała, ponieważ 57-letni artysta kontynuował aktywną działalność koncertową.

Jakiś czas przed śmiercią muzyka, 15 kwietnia, potrzebował pilnej pomocy medycznej, kiedy był w swoim samolocie po koncertach w Atlancie. Pilot musiał wykonać awaryjne lądowanie, aby lekarze mogli hospitalizować śpiewaka. Następnie agenci prasowi księcia powiedzieli, że artysta zmaga się z efektami grypy na nogach, z powodu których musiał wcześniej odwołać kilka koncertów.

Jednak wkrótce muzyk opuścił klinikę i przeniósł się do swojego domu w Paisley Park, gdzie był zupełnie sam 21 kwietnia. Kiedy go znaleziono, wciąż żył, ale lekarze nie mogli go uratować, a tego samego dnia zmarł śpiewak.

Po śmierci amerykańskiego piosenkarza, Prins, 22 kwietnia zaplanowano autopsję, aby ustalić przyczynę śmierci. Oficjalna przyczyna śmierci nie została nazwana, jednak krewni twierdzą, że piosenkarka była bardzo wyczerpana, cierpiała długotrwale bezsenność - a wszystko to na tle grypy i spowodowało śmierć artysty.

Czytaj także
  • Instytut Pantone na cześć księcia nazwany odcieniem fioletu
  • Co skończyło się z dziedziczeniem księcia Singera?
  • W domu zmarłego księcia znaleziono sztabki złota

Kolejna wersja została zgłoszona przez wiele zagranicznych mediów. Według nich, od lat 90. książę miał ludzki wirus upośledzenia odporności (HIV), który został starannie ukryty. Ale ostatnio choroba przeszła w fazę aktywną, książę otrzymał AIDS, która stała się głównym powodem zbliżającej się śmierci.

Принс на сцене известность Принсу принесла музыка в стиле ритм-энд-блюз Принс известен своими неожиданными образами на сцене
за песню Purple Rain Принс получил ОскарПринс умер 21 апреля 2016 годаза неделю до смерти Принса забирали в больницу
причина смерти певца пока неизвестнав прессе есть информация, что причиной смерти Принса стал СПИДсестра Принса является одной из основных наследниц