Dziś powiemy wam, jak zrobić ciasto dla ukochanej przez wiele tortów "Napoleona" i ofiarować je na patelni, a także w piecu z ciasta francuskiego.

Ciasta dla "Napoleona" - przepis na patelni

Jeśli nie możesz lub nie chcesz upiec ciasta w piekarniku - ugotuj je na patelni. Będziesz mile zaskoczony wynikiem. I tu jest przepis na ciasto na takie ciasta dla "Napoleona".

Składniki:

 • mąka pszenna - 475 g;
 • trzy kurze jaja;
 • cukier granulowany - 150 g;
 • masło - 65 g;
 • szczypta napoju gazowanego;
 • szczypta soli.

Gotowanie

Ciasto zaczynamy od bicia jaj. Aby to zrobić, połącz je z cukrem i włącz mikserem do bujnej masy. Następnie ingerujemy w bardzo miękkie masło, rzucamy szczyptę soli, sodę, gasząc ją łyżką stołową octu. Teraz przesiej mąkę do mikstury, pozostawiając połowę szklanki do toczenia i wyrabiaj ciasto. Osiągamy gładką i jednorodną teksturę, a następnie pokrywamy ją folią i pozostawiamy do dojrzewania na dwadzieścia do trzydziestu minut.

Z biegiem czasu dzielimy bryłkę mąki na czternaście równych porcji i obracamy każdą z nich na posypanej mąką powierzchni do średnicy patelni zbliżonej do wielkości. Teraz, używając odpowiedniej wielkości talerza lub wieczka, odetniemy nieregularności ostrym nożem, nadając ciastkom kształt równego koła i pieczemy półwyroby w rozgrzanej suchej patelni, brązując i susząc je po obu stronach w średniej intensywności.

Po zakończeniu pieczenia na patelni, osusz również ciastka. Następnie należy je wbić w miękiszu, który jest wymagany do posypania gotowego ciasta.

Ciasto francuskie na ciasto "Napoleon" - przepis

Szczególnie pyszne ciasto "Napoleon" z ciasta francuskiego. Nie są trudne do przygotowania, ale nadal będą wymagały odrobiny cierpliwości i wolnego czasu.

Składniki:

Do testu 1:

 • kremowa margaryna - 220 g;
 • mąka pszenna - 130 g

Do testu 2:

 • mąka pszenna - 340 g;
 • jedno duże jajo;
 • ćwierć łyżeczki soku z cytryny;
 • woda;
 • szczypta soli;

Gotowanie

Aby przygotować ciasto w tym przypadku, wykonamy dwuskładnikowe ciasto francuskie. Aby to zrobić, musimy najpierw wykonać dwa ugniatania, a następnie połączyć dwa rodzaje ciasta w jeden. Więc kontynuujemy. Schłodzoną kremową margarynę mielono na grubej tarce lub krojono nożem na małe kawałki, mieszano z mąką i siekałem przez jakiś czas przy użyciu tego samego noża, umieszczając masę na dużej desce do krojenia. Jednocześnie staramy się uzyskać najmniejsze okruchy. Potem zbieramy dziecko w kuli i zostawiamy na chwilę.

Pozwól nam teraz na drugie ciasto. W tym celu przesiewamy mąkę do miski, wprowadzamy jaja do szklanki i dodajemy wodę w temperaturze pokojowej do dwóch trzecich całkowitej objętości szklanki. Wstrząśnij jajkiem z odrobiną wody, sok z cytryny i szczyptę soli do maksymalnej jednolitości, a następnie wlać do pojemnika z mąką i wyprodukować partię. Najpierw wymieszaj masę łyżką, a następnie zakończ proces rękoma. W rezultacie powinny otrzymać miękką i niezbyt gęstą i twardą konsystencję ciasta, ciasto francuskie napoleon więc nie dodawaj więcej mąki w tym samym czasie.

Następnie rozprowadź powstałe drugie ciasto, aby uzyskać warstwę o grubości od pięciu do siedmiu milimetrów, a następnie rozprowadź na niej kulkę z pierwszego testu i zawiń kopertę. Umieszczamy paczkę na pół godziny w lodówce, a następnie rozrzucamy ją cienko, składamy ponownie w kopercie i ponownie wkładamy do lodówki na pół godziny. Powtórz cykl ponownie, a następnie podziel ciasto na sześć równych porcji, obróć je do pożądanego kształtu i piecz w piekarniku rozgrzanym do 230 stopni przez około dziesięć do piętnastu minut, aby uzyskać piękny złoty rumieniec.