Nominacja do Oscara w 2016 roku przyniosła dwadzieścia sześć lat aktorki Hollywood Brie Larson na długo oczekiwaną nagrodę - w jej rękach była cenna statuetka, która jest niewypowiedzianym symbolem sukcesu w karierze aktorskiej. Jennifer Lawrence, Searsha Ronan Charlotte Rampling Cate Blanchett , które były rywalami Bree Larson w nominacji "Najlepsza aktorka", dały jej nagrodę Oscara-2016. A decyzja kompetentnych członków jury jest trudna do zakwestionowania, ponieważ amerykańska aktorka odegrała rolę Radości "Ma" Newman w pokoju filmowym Leo Abrahamsona "Pokój" po prostu genialny! Praca ta została również nagrodzona Złotym Globem, Independent Spirit, SAG Awards i nagrodami BAFTA.

Бри ЛарсонАктриса Бри ЛарсонКадр из фильма Комната
Ścieżka do sukcesu

Brianna Desolnier (tak brzmi prawdziwa nazwa aktorki) urodziła się w październiku 1989 roku w rodzinie kręgarzy pochodzenia francuskiego i kanadyjskiego. Rodzina mieszkała w Sacramento, ale po rozwodzie matka postanowiła przeprowadzić się wraz z dwiema córkami do Los Angeles. Brianne, która rozmawiała z krewnymi po francusku, nie była łatwa po angielsku. Aby nauczyć się języka, dziewczyna zdecydowała się pójść do szkoły aktorstwa w San Francisco. W tym samym czasie zmieniła swoje trudne do wymówienia nazwisko na pseudonim Larson.

W wieku dziewięciu lat Bree Larson brała udział w popularnym amerykańskim show "Night show with Jay Leno". Reżyserzy zauważyli ładną dziewczynę, która czuła się całkowicie zrelaksowana przed obiektywami kamery. Pierwszą pracą w filmie dla Bree była rola Lily Quinn w niskobudżetowym filmie "Own and Enjoy". Pomimo, że obraz był niepowodzeniem, Larson został zbombardowany ofertami pracy na planie. Niestety, kilka pierwszych programów telewizyjnych i filmów, w których wystąpiła, nie pojawiły się na ekranach z różnych powodów. Dopiero w 2004 roku publiczność zwróciła uwagę na młodą aktorkę, choć jej rola w popularnej komedii "Od 13 do 30" była niewielka.

W 2014 roku Bree zaczęła zauważać, że zamienia się w seryjną aktorkę, ale czy marzyła o tym? Propozycja Lenny'ego Abrahamsona Larsson nie zaakceptowała od razu. Aby odgrywać rolę siedemnastoletniej dziewczyny, która zmuszona jest mieszkać w pokoju stodoły bez prawa do opuszczenia, wydawało się nudnej aktorce. Kto by pomyślał, że dzięki tej roli Bree Larson będzie nie tylko nominowana do Oscara, ale także triumfującym zwycięstwem?

Brie Larson na ceremonii

Przygotowania do nagród za osiągnięcia w przemyśle filmowym zaczęły się na długo przed tym, zanim gwiazdy Hollywood przeszły przez czerwony dywan i znalazły się w Dolby Theatre. Nazwiska nominowanych były znane w styczniu 2016 roku, więc gwiazdom udało się przygotować wieczorowe suknie. Na prezentacji Oscara Bree Larson wyglądał bardzo imponująco. Dziewczyna wybrała strój, który został stworzony przez dyrektora kreatywnego domu mody Gucci. Suknia, którą Bree Larson nosiła, by nagrodzić nagrodę Oskara 2016, została podkreślona przez jej bogaty, niebieski kolor, podkreślający piękno aktorki. Alessandro Michel używał naturalnego jedwabiu i przezroczystego szyfonu do krawiectwa. Głęboki dekolt, podkreślony cienkimi paskami, sprawiał, że Bree była nieodparta, a płynące na brzegach wstawki z szyfonu z efektem falowania podkreślały kobiecość i romans aktorek. Wrażenie sukienki dopełniał zaskakująco piękny pas, inkrustowany kamieniami i dużymi perłowymi koralikami.

Czytaj także
  • Nicholas Holt i Brian Holly urodzili się pierworodni
  • Jennifer Lawrence ma romans z reżyserem z Kijowa
  • Ponad 10 gwiazd, których intymne zdjęcia hakerów zostały opublikowane w Internecie i zhańbiono ich na całym świecie!

Mamy nadzieję, że Bree Larson nie dostała Oscara po raz ostatni, a jej najlepsze role dopiero nadejdą!

Ларсон не скрывает эмоций Актриса не может сдержать слез радости Ларсон шокирована победой
Бри Ларсон и ее первый ОскарЛарсон в платье от GucciПобедительница в номинации лучшая женская роль