Ponieważ mleko matki jest najlepszym pożywieniem dla dziecka, wiele matek jest gotowych podjąć wszelkie możliwe wysiłki w celu ustalenia procesu karmienia piersią. Niestety, na drodze do udanego karmienia piersią istnieją przeszkody, które młode matki muszą pokonać. Najczęściej po porodzie mamy napotykają następujące sytuacje, które mogą utrudniać karmienie piersią:

  • płaskie sutki;
  • pęknięcia w sutkach;
  • nietrzymające sutki;
  • niewłaściwe uchwycenie klatki piersiowej dziecka itp.

Na szczęście ostatnio producenci artykułów dziecięcych do pielęgnacji opracowali klocki piersiowe, które mogą pomóc matkom z pewnymi problemami z laktacją.

Jakie są klocki na sutkach?

Wśród wyściółki na piersi znajduje się podział w zależności od przeznaczenia. Są to:

  1. Podszewka piersiowa do karmienia. Ten rodzaj wkładek pomaga w karmieniu za pomocą płaskich i wrażliwych sutków. Możliwe jest wybranie tych dostosowań, biorąc pod uwagę rozmiar żeńskiego brodawki sutkowej i otoczki. Dzięki istniejącym otworom na końcu wkładki ssącej swobodnie przechodzą one wydalone mleko z piersi, bez bolesnych odczuć podczas karmienia, a sutki w nich przybierają pożądany kształt. Łatwiej dziecku zdobyć pokarm dla siebie w ten sposób, szczególnie jeśli ma trudności z chwytaniem i utrzymywaniem sutka. Wkładki laktacyjne są używane nie tylko w przypadku płaskich lub popękanych brodawek sutkowych, zwykle są zalecane do stosowania nawet w szpitalach położniczych, jeśli chodzi o wcześniaki, ale także jeśli u dziecka zdiagnozowano depresję OUN (w tym przypadku odruch ssania jest słabo rozwinięty).
  2. Wkładki piersiowe do zbierania mleka. Zasadniczo są one stosowane w przypadkach niedoczynności podniebienia i niedrożności nosa. Podczas karmienia dziecka, wydobywające się mleko jest uwalniane z obu piersi, które w przypadku niewystarczających ilości nie chcą tak bardzo tracić. Nałożyć na pierś do zbierania mleka, aby ostrożnie go zebrać, a następnie zapisać na przyszłe karmienie. W przypadku nietrzymania sutków wyciek mleka następuje niezależnie od karmienia. W najpoważniejszych przypadkach jest to obarczone niemożnością gromadzenia w piersi karmienia dziecka. Podszewka pozwala zbierać nieszczelne mleko, a następnie wykorzystywać je do odżywiania dziecka.
  3. Podszewka do korekcji płaskich sutków. Zwykle są to końcówki podciśnieniowe na sutkach, które muszą być noszone przez cały dzień przez kilka miesięcy w czasie ciąży w celu dostosowania kształtu sutków do porodu.

Wady podawania przez podkładkę

Zasadniczo zastosowano klocki piersiowe, aby ułatwić proces karmienia dziecka. Jednak te urządzenia zaleca się stosować przez krótki czas, tylko na etapie powstawania laktacji, w celu dostosowania sutków do karmienia. Długotrwałe stosowanie podszewki do karmienia jest obarczone następującymi problemami:

  • powstawanie złego stereotypu ssania dziecka z powodu faktu, że podczas karmienia za pomocą podszewki działają inne mięśnie żuchwy, a nie Karmienie przez podkładkę bezpośrednie karmienie piersią. W przypadku odmowy podszewki może to wpłynąć na niewłaściwe złapanie piersi przez dziecko, jego traumatyzację i rozwój laktostazy;
  • dziecko może przyzwyczaić się do uzyskania mleka za pomocą podszewki, aw przyszłości może odmówić próby pobrania piersi bez nich;
  • niepełne opróżnianie piersi z mleka podczas karmienia przez podszewkę jest obarczone rozwojem laktostazy, czyli stagnacją. Dziecko karmione piersią nie może uzyskać wystarczającej masy ciała, ponieważ szybko ulega zmęczeniu takim ssaniem, staje się zmęczone.