Pokrywy na sutki Karmienie piersią jest prawdziwym sakramentem, dając kobietom wiele cennych minut. Ale czasami z tym procesem występują poważne problemy, które jednak można dość łatwo rozwiązać za pomocą nowoczesnych urządzeń - nakładek na sutki. Są to specjalne produkty wykonane z silikonu lub lateksu, mające na celu pomóc matce karmiącej w staraniach o zachowanie laktacji.

Kiedy powinienem kupić takie podszewki?

Wiele kobiet spokojnie robi bez dodatkowych akcesoriów do karmienia piersią - pompy piersi i silikonowe nakładki na brodawki. Jednak w niektórych przypadkach warto je stosować, aby nie przenieść dziecka na sztuczne odżywianie:

 1. Mamusia nieregularny kształt smoczka. Może być za duży, płaski lub wycofany. Przyłączka-shaper pomoże utrzymać laktację. Będziesz musiał go nosić przez kilka tygodni. Następnie, w procesie ssania mleka dziecka z piersi, podszewka na płaskie lub odwrócone sutki zapewni im prawidłową formę, a wkrótce będziesz mógł przestać używać sztucznych substytutów.
 2. Masz laktację. Niedoświadczone mamusie często niepoprawnie przywiązują dziecko do piersi, dlatego w wyniku niewłaściwego chwytania "rozpuszcza" je tak, jak to było. Prowadzi to do wystąpienia pęknięć, dając kobiecie ogromny dyskomfort podczas karmienia. Sprawę pogarsza fakt, że noworodek praktycznie nie odrywa się od piersi przez większość dnia, co nasila bolesne odczucia. Dzięki pęknięciom, wkładki na brodawki sutkowe mogą przynieść ogromną ulgę matce.
 3. Jeśli z jakiegoś powodu przez jakiś czas musiałaś karmić dziecko z butelki wypitego mleka. Struktura sutków na butelce różni się od struktury sutka mojej matki, więc miękisz zaczyna działać i odmawia piersi, preferując jej substytut. W końcu butelka mleka ssącego jest znacznie łatwiejsza. W takim przypadku będziesz musiał pomyśleć o tym, jak wybrać podkładki na sutki w taki sposób, aby najbardziej przypominały pierś matki.
 4. Dziecko urodziło się z poważnym urazem porodowym związanym z ciężkim uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. W takim przypadku rozwój dziecka nie pasuje do jego wieku, może ssać powoli lub niepoprawnie. Nakładki pomogą mu nauczyć się nowych umiejętności, grając rolę symulatora.
 5. Okruchy zaczęły ząbkować. Rzadko często ćwiczył przy użyciu tylko pojawiających się zębów, skubiąc pierś matki. Rola wykładziny w tym przypadku ogranicza się do funkcji ochronnej.
Jak korzystać z podszewki?

Najczęściej występującymi rodzajami podszewek są:

 1. Lateks. Szybko zawodzą, pochłaniają nieprzyjemne zapachy i są zbyt miękkie. Dlatego matki, które wciąż nie rozumieją, jak używać wkładek na brodawki sutkowe, mogą nie nosić ich prawidłowo.
 2. Silikon. Jest to najlepsza opcja: są one odporne na zużycie i absolutnie hipoalergiczne. Ponadto takie produkty są bardzo cienkie, co pomaga w stymulowaniu brodawki i zwiększa ilość produkowanego mleka.

Ważne i prawidłowe jest dobranie rozmiaru podszewki dla konkretnej piersi. Producenci produkują takie towary w trzech rozmiarach:

 • S - dla sutków o średnicy mniejszej niż 1 cm;
 • M - dla przeciętnych sutków o średnicy około 1 cm;
 • L - dla dużych piersi, gdzie średnica brodawki jest większa niż 1 cm.

Poradnictwo dotyczące karmienia piersią zaleca kupowanie produktów znanych producentów, takich jak Medela, Nyuk, Avent.

Ważne jest, aby zrozumieć, jak nosić nakładki na sutki. Należy to zrobić w następujący sposób: Podkładki silikonowe do smarowniczek

 1. Sterylizuj podkładkę przed pierwszym użyciem i zwilż ją, aby uzyskać bardziej wygodne dopasowanie.
 2. Staraj się trzymać smoczek tak daleko, jak to możliwe, odkręć osłonę i przymocuj ją do smoczka, owijając w taki sposób, aby szczelnie przylegał do brodawki.
 3. Dziecko przyzwyczajone do poduszki może być zwilżone mlekiem matki.
 4. Umieść wykończenia dekoltu u góry, gdzie będzie dziobek dziecka.
 5. Usta dziecka powinny być szeroko otwarte i, jak w przypadku braku podszewki, przykryć całą otoczkę.