Pomijając sklepy dla noworodków, wiele przyszłych matek zastanawia się: czy potrzebują laktatora? Czy jest to przydatne "na farmie", czy też kupowanie takiej jednostki to strata pieniędzy?

Laktator nadal nie jest podstawową koniecznością, ale w niektórych przypadkach może być nieocenioną pomocą dla matki karmiącej. Spójrzmy, dlaczego potrzebujemy laktatora:

  • laktostamina jest niezbędna dla laktostazy: łatwo i szybko wymiata pierś i pomaga pozbyć się nadmiaru mleka;
  • w przypadku choroby matki i / lub niezdolności do karmienia piersią przez jakiś czas, stosowanie laktatora podtrzymuje laktację.

Wiele kobiet, przygotowujących się do porodu, zadaje sobie pytanie: czy potrzebujesz laktatora w szpitalu? Może się wydawać, że jest to konieczne, ponieważ w pierwszych dniach mleka przychodzi znacznie więcej, niż potrzebuje dziecko, i często trzeba je zlać. Jednak możliwość sterylizacji laktatora przed każdym użyciem w szpitalu najprawdopodobniej nie będzie. Ponadto, jeśli instytucja nie została zamknięta przez długi czas, prawdopodobieństwo "podniesienia" agresywnego "zwierzęcia" jest duże. Dlatego ponownie zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz laktatora w szpitalu.

Jak korzystać z laktatora?

Przygotowaliśmy dla Ciebie najpopularniejsze zasady użytkowania, odpowiednie dla prawie wszystkich typów laktatorów:

  1. Sterylizuj laktator i odbierz go zgodnie z instrukcjami.
  2. Umyj dokładnie ręce, masuj piersi i zrelaksuj się. Wyobraź sobie, że teraz karmisz dziecko piersią.
  3. Umieść smoczek na środku kołnierza, nie powinieneś odczuwać dyskomfortu, a smoczek nie powinien ocierać się o plastik urządzenia. Jeśli masz model pompy, rytmicznie kliknij gruszkę. Jeśli model jest tłokiem, wybierz wygodną prędkość, kilkakrotnie obniżając dźwignię. Korzystając z modelu elektrycznego, zacznij od minimalnej prędkości. Mleko przychodzi najpierw z kroplami, potem albo cienkim, równomiernym strumieniem, albo pulsującym strumieniem. Podczas zabiegu nie powinieneś odczuwać bólu.
  4. Jeśli mleko przestanie płynąć, odciągnij laktator od piersi. Zwykle dzieje się to 12-15 minut po starcie, gdy używa się ręcznej laktatora, a dwa razy szybciej w przypadku korzystania z pompy elektrycznej.
  5. Po użyciu należy rozmontować, opłukać i osuszyć urządzenie.