Po porodzie, karmieniu piersią, a także z powodu zmian związanych z wiekiem i nagłej utraty wagi, kobiece popiersie z reguły traci elastyczność i kształt, wisi. Aby przywrócić mu dawną pozycję i ekscytującą krągłość, pomaga podnoszenie piersi, które można wykonać za pomocą chirurgii plastycznej lub bez pomocy chirurga. Wybór metod zależy nie tylko od osobistych życzeń, ale także od stopnia zmian kształtu gruczołów sutkowych.

Niechirurgiczny lifting piersi

Manipulacje chirurgiczne są drogie, a nie najbezpieczniejsze procedury wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Dlatego kobiety starają się ich unikać w każdy możliwy sposób, za pomocą innych środków do zaostrzenia piersi:

  1. Miostymulacja to aktywne skurczenie dużych i małych mięśni piersiowych pod wpływem prądu elektrycznego.
  2. Biorewitalizacja - wstrzyknięcia kwasu hialuronowego do głębokich warstw tkanek gruczołów sutkowych.
  3. Mezoterapia - zastrzyki z mieszanin zawierających substancje czynne i biostymulanty, które dają efekt liftingu.
  4. Wszczepienie włókien jest "zszywaniem piersi najdrobniejszym drutem ze złota, kwasu polimlekowego lub materiału kaprolaktamowego.
  5. Mikroprądy - wpływ na głębokie warstwy skóry za pomocą prądów impulsowych. Metoda jest czasami stosowana w połączeniu z zastosowaniem odżywczych serum.
  6. Wprowadzenie żelu - w rzeczywistości, ten sam wypełniacz do wstrzykiwań, tylko zamiast kwasu hialuronowego używa specjalnego żelu Macrolane.
  7. Lipomodeling - nadając biustowi pożądany kształt i zwiększając jego rozmiar dzięki własnym tkankom tłuszczowym.

Stosowane są również absolutnie bezbolesne zabiegi kosmetyczne:

W domu kobiety nakładają krem ​​do podnoszenia klatki piersiowej, na przykład Markell lub Salon Spa, stosują olejki eteryczne, receptury ludowe, dużo czasu ćwiczą mięśnie.

Niestety, wszystkie te metody mają tę samą wadę - krótki wynik, a większość z nich jest generalnie nieskuteczna. Jedynym sposobem na zagwarantowanie powrotu postaci biustu jest chirurgia plastyczna.

Periorelolarne zaostrzenie skóry w piersi

Ten typ operacji (mastopeksja) jest również nazywany kolistym, ma na celu wyeliminowanie pominięcia gruczołów sutkowych pierwszego stopnia (pseudoptoza).

Nacięcie o średnicy do 14 cm wykonuje się wokół otoczki brodawki, po czym wycina się nadmiar skóry i nakłada nici.

Operacja okołotworowa jest procedurą najmniej traumatyczną, ponieważ tkanka gruczołowa nie jest usuwana podczas operacji oszczędzania.

Pionowa mastopeksja lub lifting piersi

Kiedy ptose Drugi stopień może wymagać ponownego formowania lub nawet częściowego wycięcia tkanki gruczołowej. Dlatego nacięcie wykonuje się na otoczce brodawki sutkowej i rozciąga się w dół (pionowo) o 3-5 cm, czasami - do poziomej fałdy pod gruczołem sutkowym.

Podczas zabiegu wyjęta klapka skóry jest usuwana, a tkanka gruczołowa jest modelowana, w razie potrzeby średnica średnicy brodawek jest zmniejszona, do 4 cm.

Tego rodzaju mastopeksji towarzyszy niewielka bolesność w okresie rehabilitacji, po niej występują blizny, choć niezauważalne.

"Kotwicowy" lifting piersi

lifting piersi z implantami

W przypadku silnego obniżenia biustu (opadanie 3. stopnia) przedstawiono pionową mastopeksję z dodatkowym poziomym nacięciem wzdłuż fałdu skórnego położonego w półkolu pod gruczołem sutkowym.

Operacja "kotwica" jest najtrudniejsza, ponieważ towarzyszy jej duża traumatyzacja, wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Każdy rodzaj zabiegu może być wykorzystany do równoczesnego zmniejszenia lub zwiększenia rozmiaru biustu. W takich przypadkach wykonuje się lifting piersi z implantami lub wycięciem nadmiarowej tkanki gruczołowej.