Od wyboru biustonosza zależy od stopnia komfortu, a czasem nawet od kształtu piersi. Nieprawidłowo dobrana bielizna może przynieść wiele niedogodności podczas ubierania się i noszenia, a niewłaściwy kształt miseczek może zniszczyć nawet najpiękniejsze piersi. Dlatego wybór biustonosza należy traktować bardzo odpowiedzialnie. Jednym z ważnych parametrów doboru biustonosza jest rodzaj zapięcia. Z reguły wiele modeli wyposażono w zapięcie z tyłu, które można regulować za pomocą specjalnych zaczepów. Niestety, takie biustonosze są bardzo niewygodne podczas ubierania się, ponieważ wymagają sztuczek z ręki i pewnych umiejętności. Jedynym wyjściem jest stanik z przednim zapięciem. Znacznie ułatwia proces zakładania i dobrze wspiera klatkę piersiową.

Kto będzie pasować na przedni stanik z zamkiem?

Ten model jest prawdziwym zbawieniem dla następującej kategorii kobiet:

  1. Z fizycznymi utrudnieniami. Dziewczęta, które mają problemy ze stawami, wagą lub koordynacją ruchów, czasami nie radzą sobie ze skomplikowanym zapięciem na plecach. Biustonosz, w którym klamra znajduje się z przodu, jest wyjmowany i noszony znacznie łatwiej.
  2. Matki karmiące. Muszą rozpinać biustonosz kilka razy dziennie, co powoduje wiele niedogodności. Zapięcie z przodu pozwala szybko zdjąć i założyć bieliznę, nie przeszkadzając dziecku.
  3. Specjalne ubrania. Kolejną użyteczną cechą takich podnośników jest możliwość noszenia przy ścisłym dopasowaniu swetry i przezroczyste bluzki . Za jedynym jednorodnym paskiem materiału, pozbawionym wypukłości i haczyków.

Wszystkie znane modele biustonoszy wyposażone są w te zapięcia - push-up, angeliki, balconettes, biustonosze, modele sportowe i klasyczne. Daje to damom możliwość posiadania w szafie kilku modeli biustonoszy, wśród których jest model z przednią klamrą.

Rodzaje elementów złącznych

Oferta obejmuje kilka rodzajów elementów złącznych różniących się sposobem mocowania. Współcześni producenci oferują następujące rodzaje zacisków:

  • mini przyciski;
  • taśma klejąca;
  • "Blokady";
  • kilka haczyków.

Jeśli przyciski rzepowe są ukryte w fałdach tkaniny, zaciski blokujące znajdują się na zewnątrz. Wykonuje się je w formie serca, podkowy i innych postaci. Takie zapięcia stosuje się w bieliźnie, która jest noszona z odzieżą z głębokim dekoltem. W takim przypadku stanik będzie przypominał koszulę noszoną pod ubraniem. Bardziej wyrafinowane modele w kształcie push up mają miniaturowe zapięcie, które prawie nie jest widoczne podczas noszenia. Biustonosz z przednim zapięciem na zatrzask marki Milavitsa, Violla, Magija, Papillon.

Biustonosz z przednim zamknięciem 1Biustonosz z przednią klamrą 2Biustonosz z przednią klamrą 3
Biustonosz z przednim zapięciem 4Biustonosz z przednim zapięciem 5Biustonosz z przednim zamknięciem 6
Biustonosz z przednim zapięciem 7Biustonosz z przednim zapięciem 8Biustonosz z przednim zamkiem 9