książki o wychowaniu dzieci W bezdzietnej młodości wielu uważa się za wielkich wychowawców. Narodziny ich własnych dzieci prowadzą do zniszczenia takich złudzeń, ponieważ nie chcą się zmieścić w wyznaczonym zakresie. Książki na temat wychowania dzieci uświadamiają sobie, że każde dziecko, przede wszystkim, jest osobą.

Najlepsze książki o wychowaniu dzieci

Nie można policzyć teorii i praktyk edukacyjnych. Niektóre z nich wymagają trzymania dziecka w żelaznym uścisku, inne popierają tworzenie przyjaznych stosunków między pokoleniami. Prawda jest gdzieś pośrodku. Dlatego niezależnie od tego, na jakim rodzaju pracy nie stoi ranking książek o wychowaniu dzieci, należy skupić się wyłącznie na osobistych uczuciach. Jeśli czytanie daje pozytywne emocje i zachęca do zrozumienia i zaakceptowania twojego dziecka, możesz bezpiecznie zastosować tę radę w praktyce. Jeśli po książce o wychowywaniu dzieci pojawiają się wątpliwości co do własnej siły, odrzucenia siebie jako rodzica i innych destrukcyjnych emocji, lepiej odłożyć to na bok.

Najlepsze książki o psychologii dziecięcej i edukacji

Ostatnio rzadcy ojcowie i matki zadali sobie trud zagłębienia się w psychologię dziecka. Potomstwo zostało zaczerpnięte z pozycji siły, stosując sprawdzone metody od stuleci, które były nadal używane przez dziadków i pradziadków. Książki na temat wychowania i psychologii dzieci oferują rozeznanie w każdej dziecięcej osobowości, a następnie łagodnie rozwijają swoje mocne strony i dostosowują słabych:

 1. "Jak rozszyfrować zachowanie swoich dzieci." "Nie chcę", "Nie będę", "nie" - wszystkie dzieci przeżywają okres zaprzeczania wszystkiemu na świecie. Demontaż zachowania małego upartego pomoże Andrei Clifford-Poston.
 2. "The ABC of Child Psychology." Autor Siergiej Stiepanow odsłania zasłonę przez burze w duszy dziecka i uczy rodziców, jak sobie z nimi radzić.
 3. "Zasady rodziców." Doskonały podręcznik Richarda Templara dla tych matek i ojców, którzy potrzebują jasnych zaleceń, jak reagować w różnych trudnych sytuacjach.
książki o wychowaniu dzieci

Książki o wychowaniu dzieci od urodzenia

Uważa się, że noworodek nie poddaje się żadnym metodom pedagogicznym. W rzeczywistości, delikatny wiek nie przeszkadza w układaniu pierwszych kamyków w fundamentach budynku zwanych "osobowością". Jak się okazuje, najlepsze książki o wychowaniu dzieci od urodzenia są powiedziane:

 1. "Twoje dziecko od urodzenia do 2 lat." W kompetencji małżonków Sears nie można wątpić, ponieważ mają one aż osiem dzieci. Książka będzie prawdziwym odkryciem dla niedoświadczonych i zbyt zaniepokojonych młodych matek - wyjaśnia szczegółowo, kiedy musisz wpaść w panikę, a kiedy powinieneś być cierpliwy.
 2. "Fretful? Tak się rozwija! ". Według autorów (Frans Ploy i Hattie Vanderteit) rozwój dziecka przebiega w zastrzykach, z których każdy poprzedza okres zwiększonego lęku. Aby pomóc przejść przez alarmujące szczyty tak miękkie i bezbolesne, jak to tylko możliwe, pomogą wskazówki z książki.

Książki o wychowywaniu dzieci od 1 roku życia

Okres od narodzin okruchów do 1 roku jest pełen obaw związanych z jego fizycznym samopoczuciem i przechodzi pod znakiem fizycznego znużenia rodzicielskiego. Potem łączy je moralne zmęczenie, ponieważ dziecko zaczyna aktywnie demonstrować postać. Nie trać głowy od początku w tym okresie kryzysy wieku dziecięcego i dać dziecku wszystko, co niezbędne, pomoże książkom na temat edukacji przedszkolnej:

 1. "Tajne wsparcie. Uczucie w życiu dziecka. " Zwykle rodzic i dziecko są mocno związani przez nici miłości i uczucia. Kokon tych nici daje dziecku podstawę harmonijnego rozwoju. Często trudności natury dziecka wynikają z banalnego braku uwagi, jak rozumowała Ludmiła Petranowska.
 2. "Po stronie dziecka." Ciekawe badania Franzoisy Dolto, ujawniające się przed wszystkimi zainteresowanymi wszystkimi aspektami świata dzieciństwa, zaczynając od metod wczesnego rozwoju, a kończąc na osobliwościach wychowania dziewcząt i chłopców.

Książki o edukacji chłopców

Wieczne kobiece marzenie - silny i niezawodny człowiek następny. Jak wychować takiego syna, podpowie najlepsze książki o wychowaniu chłopców:

 1. "Rozmowa z synem". Problemy współczesnych chłopców znacznie różnią się od problemów ich ojców, więc ci ostatni nie zawsze mogą znaleźć wspólny język z ich synami. Książka Andrieja Kashkarowa pomoże wygładzić ostre zakręty.
 2. "Jak wychować syna". W codziennych obowiązkach brakuje nam tego, że największym bogactwem są nasi krewni i przyjaciele. Jak zbudować ufną relację z synem, nie pouczaj go słowem, ale w czynie - cała ta mądrość jest nauczana przez książkę Leonida Surzhenko.
 3. "Mój syn rośnie! Jak wychować prawdziwego mężczyznę. " Praktyczne rady i rekomendacje Jana Granta dotyczące wychowania chłopca bez hiperopisu i seplenienia.
najlepsze książki o wychowywaniu dzieci

Książki o edukacji dziewcząt

Podnoszenie córki prawdziwą kobietą - trudne zadanie. Pokonaj dziewicze kaprysy, ucz się dbać o siebie i nauczaj tysiąca i jednej domowej mądrości - w tym wszystkim pomagaj zrozumieć książki dla rodziców dotyczące edukacji dzieci:

 1. "Pre-hodowla. Ojcowie wychowujący córki. " Unikalny podręcznik do nauki dziewcząt napisany przez mężczyznę (Nigel Latta) i dla mężczyzn pomoże stać się wsparciem dla córki, a nie zmiażdżyć jej indywidualności.
 2. "Podnoszenie córki". Jak komunikować się z dziewczyną w różnych okresach jej życia, jak doprowadzić ją do niebezpieczeństwa wczesnego życia seksualnego, brać narkotyki i pić alkohol i oszczędzać na wielu innych pokusach - na te pytania odpowiada Don i Joan Elium.
 3. "Edukacja dziewczyny". Istnieje opinia, że ​​o wiele łatwiej jest wychowywać córkę niż syna. Czy to jak i jak się zachować, aby córka dorastała szczęśliwa i samowystarczalna, powie książkę Swietłany Chazowej i Oksany Kuzniecowej.

Książki o edukacji nastolatków

Okres pokwitania często staje się rodzaj toru przeszkód dla całej rodziny. Aby zobaczyć w ostrym i ciernistym nastolatku, takie ulubione i potrzebujące ochrony dziecko pomoże w znalezieniu najlepszych książek na temat edukacji nastolatków:

 1. "Dopóki twój nastolatek nie doprowadzi cię do szału". Według Nigela Latt, dziecko w momencie dojrzewania jest porównywalne do chodzącej bomby, nadziewanej hormonami. Jedynym sposobem na uniknięcie niszczącej eksplozji jest komunikacja.
 2. "Po stronie nastolatka". Autorka podręcznika życia nastolatków Françoise Dolto jest pewna, że ​​w tym czasie dziecko jest jak kapryśne dziecko. Zadaniem rodziców jest zapewnienie maksymalnej opieki i wsparcia. Jak to zapewnić, opowiada jedną z najlepszych książek na temat edukacji dorastających dzieci.