Pediatrzy jednym głosem mówią, że poduszka dla dziecka poniżej roku jest absolutnie bezużyteczna. Ale co zrobić, jeśli ze swojej strony zauważysz, że wygodniej jest dziecku spać na poduszce? Spróbujmy zrozumieć ten kontrowersyjny problem.

Kiedy dziecko potrzebuje poduszki?

Pytanie, ile lat dziecko potrzebuje poduszki, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy pediatrzy twierdzą, że dziecko nie potrzebuje poduszki w pierwszym roku życia. A jeśli umieścisz go pod dzieckiem, upewnij się, że całkowicie pod plecami i głową. Inni twierdzą, że nie należy kupować poduszek dla dziecka w wieku 1-2 lat. Ale lepiej spojrzeć na to dziecko. Noworodek po prostu zsunie się z poduszki, można ją rozprowadzić na cienkiej pielusze, starsze dziecko może złożyć pieluchę trzy razy na cztery, a dziecko po roku może kupić cienką poduszkę.

Ale u noworodków istnieje taka sytuacja, że ​​ciało i niektóre narządy rosną bardzo szybko. W ciele wydzielany jest więcej śluzu, który powinien przechodzić przez kanały nosowe. Ale te kanały są nadal zbyt wąskie. Z tego powodu nos zostaje zatkany lub dziecko jest dręczone przez stały cieknący nos. Spanie na płaskiej powierzchni, jak rozumiesz, jest nie tylko niewygodne, niemożliwe! Muszę położyć dziecko na poduszce.

Nawet w szpitalu wszystkie matki otrzymują broszury, w których jest napisane czarno na białym o przypadkach uduszenia dziecka. We śnie dziecko czasem udaje się przewrócić, aby w ogóle nie mógł oddychać. Ale eksperci wymyślili specjalną poduszkę anty-poduszkę. Wypełniacz takiej poduszki jest doskonale przepuszczalny, jeśli dziecko zakopie w niej nos, nic złego się nie stanie.

Jak wybrać poduszkę dla dziecka?

Co wybrać? Jaka jest najlepsza poduszka do wyboru dla dziecka? Na której poduszce spać dziecko? Te pytania często nie dają spokoju rodzicom, zwłaszcza, że ​​wybór poduszek jest duży.

1. Poduszki ortopedyczne , składające się z:

  • Lyocel, włókno poddane recyklingowi z drewna eukaliptusowego. Poduszki te dobrze radzą sobie z wilgocią. Głowa Twojego dziecka nie będzie się pocić podczas snu. Można go łatwo usunąć, szybko wysycha, nie powoduje uczuleń;
  • poduszki lateksowe - przyjmują postać głowy, utrzymując ją w prawidłowej pozycji. W poduszkach tych nigdy nie będzie domowych szczypiec;
  • poduszki "z pamięcią" dostosowują się do konturów ciała osoby śpiącej na niej.

2. Poduszki puchowe. Jeśli zdecydujesz się wybrać poduszkę puchową dla swojego dziecka, zwróć uwagę na jej jakość. Taką poduszkę należy wykonać z gęsiego puchu i piór ptactwa wodnego. Aby zapobiec rozwojowi roztoczy wywołujących alergię w poduszce, dół powinien być przetwarzany w kilku etapach.

3. Poduszka z wypełniaczem z naturalnej wełny owczej. Z reguły bardzo lekki i miękki, utrzymuje ciepło przez długi czas. Dużą wadą jest to, że wełna jest bardzo szybko zbierana w kępki, która poduszka jest lepsza dla dziecka wyjęcie poduszki z użycia.

4. Poduszki na wyściółce z poliestru i holofibry w ogóle nie nadają się do snu dziecięcego, ponieważ przyczyniają się do wzrostu pocenia.

5. Łuska gryki . Poduszka z tym wypełniaczem jest całkowicie naturalna, przyjazna dla środowiska, podczas snu zapewnia schludny masaż głowy i szyi dziecka.

Wybór poduszki dla dziecka zależy wyłącznie od rodziców. Więc gdy będziesz miał okazję go oglądać stale. Kto nie wie, co jest najlepsze dla Twojego dziecka? Czy Twoje dziecko potrzebuje poduszki ortopedycznej, czy może warto wybrać poduszkę gryczaną? Teraz będzie ci łatwiej odpowiedzieć na te pytania.