jak dzieci pływają Nawet przed urodzeniem dzieci są zawsze w środowisku wodnym. Dla nich jest to znajome i dlatego nauczenie pływania niemowląt nie jest wcale trudne. Ale jak starsze dzieci pływają i jak je uczyć, to jest pytanie, które wymaga ciężkiej pracy.

Dzieci

Dzięki tak malutkim lekcjom pływania można wykonywać dopiero po wyleczeniu rany pępowinowej. Jednym z podstawowych wymagań jest obecność dużej wanny. Małe dzieci pływają, zarówno na brzuchu, jak i na plecach iz wielką przyjemnością.

Kompleks składa się z dwóch ćwiczeń:

  1. Najważniejszą rzeczą, która pozwoli niemowlęciu unosić się na jego brzuchu, jest trzymanie głowy dziecka ponad powierzchnią wody. W tym przypadku gałki i nogi okruchów są wolne i aktywnie je sortuje.
  2. Jeśli jest jakiś cel, aby nauczyć dziecko pływania po twarzy, konieczne jest zanurzenie dziecka na plecach i przytrzymanie jego ciała dłońmi: jedną ręką - pod głową, drugą - pod grzbietem.
Od lat i starszych

Z takimi dziećmi uczenie się lepiej zacząć w basenie lub "spokojnych" zbiornikach wodnych. Istota kompleksu ćwiczeń jest taka sama jak dla dzieci, ale z pewnymi różnicami. Ucząc dziecko pływania na brzuchu, ręka dorosłego nie jest umieszczona pod brodą, ale pod klatką piersiową i pachami dziecka. Ponadto dziecko musi być poinformowane o skoordynowanym ruchu rąk i nóg.

Można nauczyć się pływać dla dziecka, z lub bez specjalnych urządzeń. Profesjonalne atrybuty to deska do pływania, płetwa i kluski.

Podczas szkolenia w basen dzieci pływają, tak jak z nimi, oraz z prostszymi "pomocnikami", na przykład, opaskami.

Jak uczyć dzieci pływać pod wodą, pytanie jest najtrudniejsze, ale bez niego nie można uciec. Z reguły na początku dziecko uczy się nurkować i dopiero wtedy zaczyna pływać. Aby było wygodniej, załóż okulary dla dziecka i powiedz im, że pływanie pod wodą jest identyczne z tym, co dzieje się na powierzchni, z wyjątkiem tego, że musisz wstrzymywać oddech, na przykład podczas nurkowania.

Więc naucz dziecko pływania, a będziesz spokojny dla niego, kiedy będzie jeździł do obozu lub do morza. Ponadto pływanie to doskonałe ćwiczenie fizyczne dla dzieci w każdym wieku.