Dzisiaj mamy masę kolczyków do piercingu: są wykonane ze złota, srebra, tytanu i innych materiałów. Kształt kolczyków pępka również się różni:

  1. Banan Ta forma jest najbardziej wygodna w noszeniu i zaleca się noszenie tego kolczyka natychmiast po przebiciu. To mniej szkodzi skórze podczas ruchu, z powodu tego, co następuje szybciej.
  2. Ring. Piercing pępka z pierścieniami można znaleźć znacznie rzadziej, ponieważ pierścionek nie jest bardzo wygodny w noszeniu: jest zauważalny przez ubranie, a często przylega.

Z tych powodów banan jest najbardziej rozpowszechnioną formą kolczyków, tym bardziej, że fantazje jubilera pojawiają się szerzej, ponieważ może istnieć zawieszenie, i jako podstawa, by służyć jako symbol - kwiat, kwadrat lub jakieś zwierzę. Na ringu, aby umieścić je tak, aby było wygodne w noszeniu, nie jest to łatwe zadanie.

Kolczyk w kształcie pępka: złoty czy srebrny?

Srebrny kolczyk w kształcie pępka jest mniej korzystny ze względu na fakt, że metal ten jest utleniony. Jeśli potrzebujesz metalicznego odcienia, lepiej zatrzymać wybór na tytanie lub białe złoto.

Złote kolczyki w pępku - najlepsza opcja, ponieważ ten metal prawie nie traci swojego wyglądu po wielu latach, a poza tym, jeśli złoto jest najwyższą próbką, prawdopodobieństwo niekompatybilności ze skórą jest minimalne: przebicie szybko się zagoi.

Złote kolczyki w kształcie pępka z zawieszką

Złote kolczyki do kolczyków w pępku mogą być z zawieszeniem lub bez (ruchoma część dolna). Wybór zależy od osobistych preferencji i komfortu. Z reguły wisior ozdobiony jest 3-4 kamieniami i wygląda jak wąż. Kształt kamieni, a także kolor, może być inny, ale najczęściej są to małe kwadratowe klejnoty w białym kolorze.

Jeden duży kamień o jasnym (zielony, niebieski, różowy, fioletowy) kolorze lub kwiat może stanowić podstawę kolczyk.

Kolczyki z zawieszką są dłuższe od klasycznych, ale wyglądają pięknie w ruchu.

Kolczyki złote kolczyki w pępku z symbolem

Często kolczyki z symbolem nie mają zawieszek, aby nie stworzyć wystroju sytości. Jako symbol użyj motyli, których skrzydła są ozdobione kamieniami, a także kwiatami, słońcem itp.

Kolczyki bez kamieni zasługują na szczególną uwagę: wyglądają dość stylowo i oryginalnie. W tym przypadku figury zwierząt lub inne symbole wyglądają na bardziej wyraźne, ponieważ blask kamieni nie odwraca uwagi od kształtu.

Kolczyk w pępku z kryształami Swarovskiego

Te kryształy od dawna są popularne wśród tych, którzy kochają blask. Z reguły kształt kolczyków z kamieniami Swarovskiego dla pępka ma kształt banana i jest ozdobiony kulą, całkowicie pokrytą kryształami.

kolczyki do kolczyków w pępku 1kolczyki do pępka 2kolczyki do pępka 3
4 kolczyki w kształcie pępkakolczyki do pępka 5kolczyki do pępka 6
kolczyki do pępka 78 kolczyków w kształcie pępka9 kolczyków w kształcie pępka