podstawowa temperatura po owulacji, jeśli wystąpiło nawożenie Wykres podstawowej temperatury jest prowadzony przez wiele dziewcząt, które marzą o ciąży. Jeśli skrupulatnie rejestrujesz otrzymane wartości, po 3 lub nieco więcej miesiącach możesz z względną pewnością, kiedy dziewczyna przychodzi okres owulacyjny, ponieważ w tym czasie zauważalny jest skok w podstawowej temperaturze.

W ten sposób ujawniając moment najbardziej sprzyjający stosunkom seksualnym z małżonkiem, dziewczęta i kobiety dokładają wszelkich starań, by usłyszeć upragnione wyrażenie "Jesteś w ciąży!" Tak szybko, jak to możliwe. Kontynuując prowadzenie tego samego harmonogramu, przyszła matka może w najwcześniejszym możliwym terminie dowiedzieć się o jej "interesującej" pozycji. W tym artykule powiemy, co dzieje się z podstawową temperaturą po owulacji w przypadku nawożenia i jak ustalić, że nowe życie powstało w twoim brzuchu.

Podstawowa temperatura w pierwszych dniach po zapłodnieniu

Zmiany podstawowej temperatury podczas zapłodnienia jaja pozwalają niektórym kobietom podejrzewać, że "interesująca" sytuacja na kilka dni przed pozytywnym wynikiem specjalnego testu ciążowego. Ponieważ wartość podstawowej temperatury zależy bezpośrednio od poziomu hormonu progesteronu w ciele kobiety, jest to jedna z pierwszych reakcji na fakt, że impregnacja stało się.

Często dziewczęta są zainteresowane, gdy podstawowa temperatura wzrasta po zapłodnieniu i czekamy na zwiększenie jej wskaźników o kilka jednostek. W rzeczywistości tak nie powinno być. I odwrotnie, jeśli pojawi się poczęcie, w większości przypadków temperatura podstawowa pozostaje na tym samym poziomie, co w okresie owulacji, lub nieznacznie wzrasta, ale już nie spada.

Jeśli w tym cyklu menstruacyjnym szczęśliwe wydarzenie nie nadejdzie podstawowa temperatura po zapłodnieniu , około tygodnia przed następnymi miesięcznymi wartościami tego wskaźnika zaczynają spadać i osiągają minimum w dniu poprzedzającym pojawienie się krwawego zrzutu.

Przy poczęciu zaleca się temperaturę podstawową, aby kontynuować pomiar przez kilka tygodni, ponieważ jej wartości pomagają zrozumieć, czy ciąża, która miała miejsce, jest normalna. Zwykle, ze względu na wysoki poziom progesteronu we krwi matki oczekującej, jego podstawowa temperatura nie powinna spaść poniżej 37.0-37,2 stopni. Jeśli po zapłodnieniu nastąpi spadek wskaźników, jest to powód, by podejrzewać zanik płodu.