Bezgraniczna przestrzeń Argentyna Zainteresowanie podróżnych nie jest w ogóle na płaskiej powierzchni. Jeśli odrzucisz lokalny smak i tradycje, będziemy mieć to, co natura zawsze podziwiała dla turystów. Aby zapoznać się z bogatym światem flory i fauny, jest możliwe w wielu parki narodowe kraju , w tym w Barita.

Więcej o Parku Narodowym Barit

Baritou to swoista kolebka dzikiej przyrody. Ta naturalna siła jest ściśle strzeżona - park otoczony jest z czterech stron pasmami górskimi: Sierra del Porongal wznosi się na północy, szczyty Las Pavas są widoczne na wschodzie, góry Cinco Picachos są na zachodzie, a góry Cerro Negro i Rio Pescado znajdują się na południu. Ponadto Barita przecina znaczną liczbę rzek, które tworzą swój ekosystem. Właściwie dlatego jest uważany za wyjątkowy w jakiś sposób, ponieważ jest to jedyny tropikalny park w Argentynie.

Baritou zostało założone w 1974 roku w celu zachowania unikalnej flory i powstrzymania ścinania drzew. Jest terytorialnie położony w prowincji Salta , w północno-zachodniej Argentynie, i bardzo blisko granicy Boliwia . Powierzchnia parku jest dość obszerna - 720 metrów kwadratowych. km. Klimat jest w większości subtropikalny, średnia roczna temperatura wynosi 21 ° C, a ilość opadów osiąga 1800 mm.

Горные хребты

Flora i fauna

Miejscowi mieszkańcy nazywali ziemię parku "nuboselva", co oznacza "lasy chmurowe". Jest to konsekwencją wysokiej wilgotności i obecności dużej ilości zieleni, która opóźnia parowanie wilgoci. Ale nie tylko tę funkcję nazywa Park Baritou. Dziś jest to prawie jedyne miejsce, w którym można spotkać jaguara - największego przedstawiciela kota. Różnorodność fauny uzupełnia znaczna liczba rzadkich zwierząt, takich jak tapiry, górskie lisy, nosuhi, pumy.

Nie zapomnij o licznych rzekach Baritu - w ich wodach żyje około 12 różnych gatunków ryb i ponad 18 gatunków płazów. Flora parku nie jest gorsza od różnorodności świata zwierząt. Majestatyczne cedry, które są wszechobecne na terenie Baritas, mogą osiągnąć naprawdę imponujące rozmiary.

Ягуар

Funkcje wizyty

Lepiej zaplanować wycieczkę do parku zimą, ponieważ w lecie z powodu wycieku rzek, każdy ruch tutaj staje się niemożliwy. Ponadto musisz zrozumieć, że nie ma tutaj żadnej infrastruktury turystycznej, więc natychmiast zaopatrz się w podstawowe artykuły pierwszej potrzeby.

Pomimo licznych ekspedycji, które przeszły przez park, Baritou nadal pozostaje nieodkrytym terytorium, które wywołuje ciekawość wśród poszukiwaczy przygód.

Jak dostać się do Barita?

Aby odwiedzić to ciekawe miejsce Przede wszystkim trzeba przybyć do miasta San Ramon de la Nueva Oran. Następnie do Aguas Blancas wzdłuż RN50, a stamtąd trzeba jechać polną drogą około 34 km do Parku Narodowego Baritou.

Берег реки