Nasze babcie i matki wciąż wierzą, że przygotowanie garderoby dla mężczyzny, który jeszcze się nie urodził, jest złym omenem. Ale nowoczesne przyszłe mamy w ostatnich miesiącach ciąży starają się być jak najbardziej gotowe, aby spotkać dziecko. Jeśli tatusiowie martwią się o znajdowanie i kupowanie łóżeczek, tacek, wózków dziecięcych, to kobieta w ciąży nie może obojętnie przejść obok wydziałów z rzeczami dla dzieci. W końcu, gdy dziecko już się urodzi, nie będzie już czasu na zakupy, a tata, a zwłaszcza babcie, raczej nie będą w stanie odebrać rzeczy, które chciałaby mama. Dlatego w dół z uprzedzeniami i naprzód dla pierwszego w życiu suwak dzieci!

Pierwszą rzeczą związaną z szafą nowego małego człowieka są suwaki dla noworodków i pieluszek. Ale rozmowa w naszym dzisiejszym materiale dotyczyć będzie suwaków.

Uwaga młodej matki

Kobieta, która oczekuje dziecka, a zwłaszcza dziecka pierworodnego, obawia się wielu pytań. Czy te rzeczy potrzebują dziecka w ogóle, kiedy możesz nosić małe dziecko, jakość tkaniny, rozmiar, ilość - to tylko niektóre z nich.

Tak więc, rozmiar suwaków, które będą potrzebować noworodka. Tutaj wszystko jest bardzo proste: rozmiar suwaków jest zwykle określany przez wysokość noworodka. Tak więc, jeśli dziecko urodziło się z wysokością, na przykład, 55 centymetrów, to suwaki będą miały 56 rozmiarów. Nawiasem mówiąc, siatka wymiarowa w większości przypadków zaczyna się od 50. wielkości. Krok dla pierwszych trzech wymiarów to 2 centymetry (52, 54, 56) i dalsze - 6 centymetrów (62, 68, 74). Współczesne matki wolą spać w nocy, niż zajmować się wymianą pieluszek i zmianą ubrania dla noworodka, a zatem zaopatrzyć się w jednorazowe pieluchy. Dlatego przed określeniem rozmiaru suwaków należy pamiętać, że pieluszka nie powinna być dociskana do skóry.

Aby zrozumieć, ile ślizgów potrzebuje noworodek, wystarczy zapoznać się z tabelą wzrostu. Tak więc, tylko przez pierwszy miesiąc dziecko rośnie średnio o 3 centymetry, to znaczy przynajmniej o wielkość. Ten trend utrzymuje się aż do piątego miesiąca jego życia. Jeżeli nie przewiduje się użycia pieluszek, średnio na dzień będzie potrzebnych średnio 15 suwaków. Oczywiście należy je umyć, to znaczy, zapas powinien wynosić co najmniej dwa dni - około trzy tuziny. Jednorazowe pieluchy zmniejszą tę liczbę do kilkunastu.

Różnorodność wyborów

Odpowiedź na pytanie, które suwaki są lepsze, jest prawie niemożliwa. Niektóre matki uważają, że wysokie suwaki ze sznurkami lub guzikami na wieszakach są wygodniejsze - plecy są ciepłe, bluzka / kamizelka nie jest zmięta. Inni są pewni, że suwaki z piersią uniemożliwiają swobodne poruszanie się dziecka. A jeszcze inni nie zdecydowali, co wybrać dla dziecka - pieluszki czy suwaki, bo mit, który bez ciasnego pieluszki na nogach będzie krzywy, nadal istnieje. Z tych powodów warto kupić jedną parę suwaków różnych typów, a wybór dokonywany jest na podstawie własnych preferencji.

Opieka nad suwakami romper z piersią

Odnotowujemy od razu - trzeba będzie bardzo często myć niemowlę romper. Oszczędność na ich jakości nie jest tego warta, ponieważ po kilku płukaniach suwaki o niskiej jakości wyglądają jak wyblakła szmatka. Bawełniany, flanelowy i flanelowy suwak można prać w wodzie o dowolnej temperaturze, ale chłodnicę, blokadę i stopkę można prać w temperaturze 30-40 stopni. Proszek do prania powinien być dziecinny ("Eared Nanny", "Theo Bebe"), a suwaki frotte powinny być myte przy pomocy płukania, aby nie straciły miękkości. Czasami na rzeczy dla dzieci, zwłaszcza te lekkie, są tak zwane trudne do usunięcia plamy, którymi nie poradzi sobie żaden proszek. Nasze babcie wiedziały dokładnie, jak myć suwaki takimi plamami. Wystarczy natrzeć je mydłem i zapakować je w plastikową torbę na jeden dzień. Następnie wystarczy wsunąć suwaki do pralki, aby znów poczuły się czyste.