Nastrój zmienia się naprzemiennie, płaczliwość, brak chęci komunikowania się z rodziną, przyjaciółmi, nadmierna senność lub apatia - jest to niekompletna lista przejawów, które dość wyraźnie charakteryzują jesienną depresję, która co roku spogląda w domach wielu ludzi.

Czas depresji

Stan depresyjny związany z początkiem złotowłosego upadku jest stanem psycho-emocjonalnym, który ma następujące wyraźne objawy:

 • zaburzenie nastroju;
 • niedostatek myślenia;
 • zdominowany przez nadmierną koncentrację na określonych sytuacjach;
 • letarg silnika;
 • poczucie przyjemności zostaje utracone;
 • trudno znaleźć się w życiu ;
 • pesymistyczne prognozy na przyszłość;
 • zmęczenie, leniwy stan;
 • odrzucenie otaczającej rzeczywistości;
 • płaczliwość;
 • depresja .

Nie byłoby zbyteczne, aby zauważyć, że psychologowie i psychoterapeuci odnoszą się do tego jesiennego stanu depresyjnego jako pewnego rodzaju niedyspozycji, która jest bezpośrednio związana z niedokończeniem, obumieniem natury. Bez względu na to, jak bardzo może to być godne pożałowania, ale co trzecia osoba podlega takiej niedyspozycji.

Przyczyny depresji

Jasne przyczyny nadejścia jesiennego przygnębienia to pochmurna pogoda, szare farby za oknem, skrócenie światła dziennego. Poza tym nie tylko nastroje stają się ponure, ale także spada wydajność, a działania z kolei stają się apatyczne.

Tak więc fizjologiczne wytłumaczenie tej dolegliwości jest następujące:

 1. Pojawienie się bólu w stawach i plecach, ból w sercu, migrena. Zaostrzenie chorób przewlekłych.
 2. Ciało zużywa o wiele mniej energii słonecznej niż w sezonie letnim i wiosennym, dlatego wzrasta produkcja melaniny, która jest odpowiedzialna za manifestację oznak depresji.

Ważną rolę w tym, że depresja występuje w duszy jesienią, jest czynnikiem psychologicznym. Sezon upadku wielobarwnych liści jest końcem bieżącego roku. Każda osoba dobrowolnie - mimowolnie, ale zaczyna ponownie przemyśleć wszystko, co wydarzyło się w mijającym okresie. Ale wszyscy wiedzą, że niewiele osób jest w stanie spełnić marzenia i pragnienia, a to wywołuje poczucie osobistego braku realizacji. To prowadzi do tego, że osoba widzi w sobie tylko nie popyt, bezwartościowość.

Co więcej, przewlekłe stresy, naruszenie reżimu odpoczynku i pracy, brak odpowiedniego snu i zwiększone zapotrzebowanie innych przyczyniają się do pożaru.

Należy zauważyć, że istnieje również dziedziczna predyspozycja do tego stanu emocjonalnego, która przejawia się brakiem równowagi w procesach natury mentalnej. Dlatego właśnie kobiety są najbardziej podatne na jesienną depresję, ponieważ To te piękne osobowości mają większą emocjonalną labilność (innymi słowy: słabość).

Jak radzić sobie z jesienną depresją?

Nie rozpaczaj, z powodu jakiejkolwiek sytuacji, możesz znaleźć wyjście. A więc jesień przygnębienia może zmienić się w optymizm. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Nie zapomnij o poczuciu własnej wartości. Zrób listę swoich pozytywów, umiejętności, talentów. Często w nim czas depresji upuść, przypominając o tych stanach emocjonalnego wzrostu, jakich doświadczyłeś z każdym sukcesem w życiu.
 2. Pozytywne emocje zachęca się do stymulowania kolorami i farbami. Popraw swoją garderobę: dodaj kilka jasnych rzeczy. Połóż na stole wazon z cytrusami. Zadbaj o koloroterapię.
 3. Nie zapomnij odwiedzić ulicy każdego dnia. Postaraj się znaleźć pozytywną stronę przy każdej pogodzie.
 4. Urozmaicaj codzienne doświadczenia z filmami, wycieczki objazdowe.

Pamiętaj, że nie zawsze jest możliwe samodzielne wydostanie się z depresji sezonowej, dlatego umów się na spotkanie z psychoterapeutą lub poszukaj wsparcia w osobie twojego wewnętrznego kręgu.