Depresja jest wizją świata w odcieniach szarości, a w rzeczywistości świat sam w sobie nie jest ani dobry, ani zły. Musimy to namalować. Autotraining pomaga upiększyć świat w jasnych, wesołych barwach za pomocą autosugestii pozytywnych postaw.

Biorąc pod uwagę, że podczas nerwowego wyczerpania, upadku ducha, stresów, jedynym wyjściem jest zmiana wizji świata, auto-trening jest uważany za jeden z najlepszych sposobów depresja poza tym człowiek może opanować tę technikę sam i ćwiczyć, doskonalić się przez całe życie.

Zasady automatycznego treningu

Istnieje bardzo dobre porównanie twojej świadomości pod wpływem auto-treningu i zarządzania emocjami. Wyobraź sobie, że na podwórku postawiłeś asfalt. Asfalt jest z natury trwały, jednak jest teraz gorący i miękki. Możesz zostawić ślad od podeszwy, możesz ułożyć wzór z kamykami. To samo dzieje się z twoim umysłem podczas dwóch faz treningu:

  1. Pierwsza faza to samokształcenie do relaksu. Twój umysł staje się miękki i podatny na zmiany.
  2. Druga faza to autosugestia. Rozmieszczasz wzór na asfalcie, który następnie zestali się. W praktyce wygląda na to, że wymawia się specjalne formuły auto-treningu, które twój mózg postrzega jako ustawienia
. Przeprowadzanie automatycznego treningu

Autotraining może być przydatny nie tylko podczas depresji i różnych zaburzeń psychicznych, ma również zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas do podnoszenia morale, radości, optymizmu. Na przykład najbardziej przydatnym automatycznym treningiem dla kobiet jest codzienne wypowiadanie się. Takie rzeczy rosną samoocena , atrakcyjność, seksualność. Również auto-trening może być użyty do odmłodzenia lub pozbycia się złych nawyków.

Ustawienia

Integralną częścią auto-treningu jest pozytywne nastawienie. Powinny być krótkie i wyjątkowo jednoznaczne, bez żadnych "nie" cząstek. Na przykład: zamiast mówić auto-trening i zarządzanie emocjami "Nie jestem chory", powinieneś powiedzieć "jestem zdrowy".

Relaksacja

Przede wszystkim jednak auto-trening wpływa na spokój i stabilność. Na przykład, jeśli znajdujesz się w stresującej sytuacji, w której chcesz po prostu pożreć się z furii rozmówcy, możesz powiedzieć sobie: "Dissolve!" Lub "End!"

Autotraining odbywa się w zrelaksowanym stanie umysłu i ciała. Trening zaczyna się od stwierdzenia, że ​​jesteś "zrelaksowany", a następnie od palców u stóp po samą górę, rozluźnij jedną część ciała - "moje palce są zrelaksowane" (i poczuj natychmiastowy relaks), "moje stopy są zrelaksowane", "moje łydki są zrelaksowane "I tak dalej.