Sok ziemniaczany nie zawsze jest smaczny: odczuwamy w nim gorycz i trochę cierpkości, ale jest to niezwykle przydatne. Aby leczenie przyniosło efekty, konieczne jest poznanie, w jakich chorobach jest przydatny sok ziemniaczany. Aby to zrobić, należy zapoznać się z komponentami, które są częścią tego napoju terapeutycznego.

Skład soku ziemniaczanego

Znaleziono wiele użytecznych substancji w swoim składzie, które, nawiasem mówiąc, są nie mniejsze niż w samych bulwach. Wśród nich:

  • kompleks 14 aminokwasów niezbędnych dla naszego organizmu;
  • to się ujawniło Witaminy z grupy B. , a także C, E, PP;
  • W soku jest ponad trzydzieści pierwiastków śladowych, które są korzystne dla stanu organizmu.

Wykorzystując właściwości lecznicze, medycyna zaleca stosowanie soku ziemniaczanego na zapalenie trzustki, które charakteryzuje się nie tylko procesem zapalnym w trzustce, ale także wyczerpującymi bólami i pieczeniem podczas zaostrzeń choroby. Spożycie świeżo wyciśniętego soku ziemniaczanego przynosi namacalną ulgę, ogarniając zapalnie tkanki śluzowe filmem, który zapobiega intensywnemu rozwojowi enzymów wpływających na stan przewodu pokarmowego.

Nie mniej skuteczne jest leczenie zapalenia żołądka sokiem ziemniaczanym. Chorobie tej towarzyszy zwykle częsta zgaga, która podrażnia już zaogniony żołądek. Sok z ziemniaków jest w stanie złagodzić zgagę i "ugasić pożar", który płonie w żołądku. Ma działanie otulające, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbólowe. Ponadto jego odbiór pomaga obniżyć poziom kwasowości.

Sok ziemniaczany jest niezbędny, gdy wrzód żołądka . Skutecznie łagodzi ból, pomaga zmniejszyć aktywność enzymów trawiennych, które podrażniają błonę śluzową, łagodzi stany zapalne.

Picie soku z ziemniaków jest potrzebne na kursach, po uprzednim otrzymaniu porady lekarza prowadzącego.