Do tej pory istnieje ogromna liczba diet (około 4 tysięcy), ale problem nadwaga nadal pozostaje istotny. Może powinieneś zwrócić uwagę na inne sposoby, dzięki którym pozbędziesz się zbędnych kilogramów?

Aromedite Hirsch

Ta metoda utraty wagi została wynaleziona przez amerykańskiego psychiatrę Alana Hirscha. Przez długi czas badał wpływ różnych zapachów na ludzkie ciało. Po kilku eksperymentach określił smaki, które pozwalają poczuć się bardziej zadowolonym wcześniej.

Według Alana, główną przyczyną objadania się i nadwagi jest emocjonalny głód, ponieważ to on sprawia, że ​​ludzie jedzą przekąski i, w zasadzie, nie całkiem przydatne pożywienie.

Powody przejadania się:

  • ciągły stres;
  • brak pozytywnych emocji;
  • zły sposób życia.
Niezwykłe porady

Aby stłumić apetyt, psychiatra oferuje tak niezwykłą metodę: po zjedzeniu czekolady nie trzeba wyrzucać opakowania. Musi być noszony razem z tobą i jak tylko chcesz coś zjeść, po prostu powąchaj opakowanie. Zapach czekolady doskonale tłumi apetyt. Działanie tej metody zostało przetestowane na ochotnikach. W ciągu zaledwie miesiąca przy pomocy owijki z czekolady ludzie mogą stracić do 5 kg nadwagi.

Kolejna skuteczna metoda: danie wysokokaloryczne można zastąpić dietetycznym daniem, najważniejsze jest utrzymanie zapachu. A to można zrobić za pomocą różnych przypraw.

Podstawowe zasady diety aromatyzowanej Hirsch
  1. Przed każdym posiłkiem, wykonaj sesję aromaterapii. Istnieje ogromna ilość aromatów, które zmniejszają apetyt, na przykład sosna, gałka muszkatołowa, zielone jabłko, owoce cytrusowe itp. Kup butelkę z jednym z tych zapachów w aptece i wdychaj głęboko do każdego nozdrza przez 15 minut. przed posiłkiem.
  2. Pamiętaj również, aby poczuć zapach jedzenia przed jedzeniem, weź kilka głębokich oddechów. W ten sposób oszukasz mózg, ponieważ pomyśli, że już zacząłeś jeść. Dzięki temu odczucie nasycenia nastąpi znacznie wcześniej.
  3. Jedz powoli, starannie żując wszystko. Powinieneś cieszyć się jedzeniem, w pełni poczuć jego smak i aromat. Dzięki temu nie tylko będziesz nasycony pożywieniem, ale także będziesz czerpać prawdziwą przyjemność z tego procesu. Po pewnym czasie zobaczysz, że aby poczuć nasycenie, nie musisz jeść dużo, ale raczej małą porcję.
  4. Podczas gotowania dodaj więcej naturalnych przypraw, aby zmienić smak i zapach potrawy. Zaleca się również, aby jedzenie było gorące, ponieważ jest ono w takim stanie, że zapach produktów jest w pełni ujawniony.
  5. Unikaj stosowania różnych wygodnych potraw i fast foodów, ponieważ zawierają one różne wzmacniacze smaku i zapachu, które powodują silną osobę apetyt . W rezultacie jesz dużo więcej, niż naprawdę chciałeś.
  6. Podczas posiłku musisz być skoncentrowany i wchłonięty w procesie wchłaniania. Nie zaleca się jedzenia przed telewizorem lub podczas rozmowy, ponieważ nie można po prostu kontrolować Aromadiet z Hirscha z emocjonalnym głodem ilość zjedzonego jedzenia.

Po chwili ciało zostanie zrekonstruowane i będziesz musiał zaspokoić nie psychologiczny, ale tylko fizjologiczny głód. Aby to zrobić, wystarczy zjeść małą porcję. Przed rozpoczęciem takiej utraty wagi zaleca się konsultację z lekarzem.

Jeśli zastosujesz się do tych prostych zasad diety Hirscha, to po chwili trawienia poprawi się metabolizm i oczywiście pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Jeśli nadal będziesz stosował zasady tego wariantu odchudzania, waga nie powróci.