Antsla to małe estońskie miasto na południu Estonii . Przez długi czas składał się tylko z dworu i dużego parku. Osada zaczęła się tutaj pojawiać na początku ubiegłego wieku, ale już 60 lat później otwarto tutaj muzeum. Dzisiaj Antsla jest spokojnym estońskim miastem.

Вид на Антсла - сверху

Co jest ciekawego w Antsli?

Historia Antsli rozpoczęła się w XVIII wieku, kiedy wybudowano tu dwór Vana-Antsla i duży park na tamte czasy, jego powierzchnia wynosiła 12 hektarów. W 1889 r. Wybudowano linię kolejową na terenie nowoczesnego miasta Antsla. Wokół dworca kolejowego zaczęły powstawać budynki mieszkalne. Tak rozpoczęła się historia wsi, która uzyskała status miasta w 1932 roku. W 1945 roku szkoła została otwarta, a po 22 latach otwarto w niej muzeum . Działa teraz. Muzeum posiada kolekcję eksponatów ukazujących historię Antsli. Zwiedzanie muzeum przyniesie wiele przyjemności miłośnikom pięknej historii.

Музей в школе Антсла

Na początku XXI wieku postanowiono nie dopuścić pociągów pasażerskich wzdłuż torów kolejowych Antsli. Teraz jest używany niezwykle rzadko i jest tylko częścią historii miasta.

Железнодорожная станция Антсла Gdzie zjeść lunch?

W mieście znajdują się trzy restauracje, w których można zatrzymać się i ugryźć. To przyjemny fakt, że placówki te różnią się znacznie od siebie, dzięki czemu możesz urozmaicić swój pobyt w Antsli. Wszystkie trzy zakłady znajdują się blisko siebie, w centrum miasta:

  1. W pubie młyńskim. Przytulne miejsce z dużym wyborem napojów alkoholowych i przekąsek dla nich.
  2. Restauracja Kindel Koht. Przyjemne wnętrze w połączeniu z pyszną domową kuchnią pozostawi przyjemne wrażenie wizyty w restauracji.
  3. Cafe Loteman. Mała kawiarnia jest idealnym miejscem na rodzinny lunch lub szybką przekąskę. Jest letni plac zabaw.
Паб The mill pub Gdzie się zatrzymać?

Pragnąc pozostać w Antsli przez kilka dni, nie powinieneś się martwić, gdzie się zatrzymać. W mieście znajduje się tylko jeden, ale godny pensjonat Veski Guesthouse . Głównymi zaletami tego miejsca są przytulne przestronne pokoje i prywatny ogród z placem zabaw dla dzieci, ścieżkami do spacerów i ławkami. Koszt życia wynosi od 37 USD do 71 USD.

Гостевой дом Veski Guesthouse Gdzie się znajduje?

Antsla znajduje się na południu Estonii. Przez miasto przebiega autostrada numer 70 i numer kierunkowy nr 183, 248 i 194. Drogi te przecinają się w centrum Antsli, więc znalezienie drogi do miasta jest dość proste.