Jedno z najciekawszych miejsc w stolicy Maroko jest andaluzyjskim ogrodem. W bardzo Rabat nie ma wielu atrakcji - wśród głównych można wymienić Minaret Hassana , starożytne miasto Schella , Pałac Królewski, Mauzoleum Muhammada V i twierdza Kasba Udaya - więc andaluzyjski ogród cieszy się, że turyści zasłużyli na popularność. Dowiedzmy się, gdzie jest to miejsce i co tam można zobaczyć.

Co jest ciekawego w andaluzyjskim ogrodzie Rabat?

Za wysokimi ścianami w kolorze ochry, które od wewnątrz pokryte są bochenkami i bugenwillami, zobaczysz prawdziwą zieloną oazę życia. Wiele roślin sadzi się w ogrodzie. Są to palmy, cyprysy, platany, drzewa pomarańczowe i cytrynowe, laury, jaśmin, a także wszelkiego rodzaju kwiaty, które można znaleźć tylko na terytorium Maghrebu - tylko około 650 odmian flory. Takiej różnorodności najlepiej służy śródziemnomorski klimat Rabatu. Cały obszar ogrodu jest urządzony w formie różnych poziomów tarasów, schodzących do rzeki.

Początkowo ogród powstał jako eksperyment ogrodniczy dla Narodowego Uniwersytetu Badań Agronomicznych, dziś jest tradycyjnym miejscem odpoczynku zarówno dla miejscowej ludności, jak i turystów odwiedzających.

Pomimo faktu, że andaluzyjski ogród został zbudowany w XX wieku, daje wrażenie raczej starożytnej struktury. Ale w ten czy inny sposób jego terytorium jest w doskonałym stanie, przecież i do dnia dzisiejszego dbają o utrzymanie czystości i porządku. Nawiasem mówiąc, ten punkt orientacyjny znajduje się na liście UNESCO jako jeden z najcenniejszych ogrodów botanicznych na świecie. Ciekawe, że żyje tu wiele ptaków, w tym bociany i koty. Zawsze panuje spokojna, spokojna atmosfera, która kontrastuje ostro z ruchliwym centrum nowoczesnego miasta. Andaluzyjski ogród Rabat, przy okazji, jest dość mały - jest idealnym miejscem do siedzenia w ciszy, medytacji, myślenia o wiecznym i relaksującym od zgiełku codziennego życia miasta.

Inspekcja ogrodu jest dobrze połączona z wizytą w pobliskim Kaszpadzie Udaïa i Muzeum Sztuki Marokańskiej znajdującym się w ogrodzie. Ponadto znajduje się kawiarnia-cukiernia, w której można zjeść ukąszenie słodkiego ciasta przepisy narodowe i pić tradycyjną herbatę miętową. Istnieje również taras widokowy, z którego można podziwiać piękne widoki na ocean.

Jak dostać się do andaluzyjskiego ogrodu?

Podróżując po stolicy Maroka, koniecznie zajrzyj do andaluzyjskiego ogrodu. Jest łatwo dostępny autobusem miejskim - musisz wysiąść na przystanku Arret Bar El Had. Należy pamiętać, że najlepiej jest rozpocząć oględziny ogrodu od góry, stopniowo schodząc do rzeki. W przeciwnym razie wspinaczka na Al Marsa Street nie będzie łatwa, szczególnie w czasie upałów.

Niedaleko od andaluzyjskiego ogrodu, w północnej części Rabatu, znajduje się kilka hoteli jednocześnie. Jeśli zostaniesz w jednym z nich, możesz iść do ogrodu i iść. Jeśli twój hotel znajduje się z dala od historycznej części miasta, możesz udać się do atrakcji i taksówki.

Андалузский сад в РабатеАндалузский сад в столице МароккоДеревья в Андалузском саду
Террасы Андалузского садаФонтанФлора Андалузского сада