Pomysł stworzenia firmy American Apparel do produkcji odzieży należy do kanadyjskiego Dov Charny. Już w latach osiemdziesiątych przynosił dzianiny do Kanady z Kanady, sprzedając je tym, którzy nie byli entuzjastycznie nastawieni do rosyjskich ubrań. Nie zdążył ukończyć uniwersytetu, więc pożyczając pieniądze od ojca, Charny zdecydował się produkować bieliznę, skarpety, topy i koszulki. W 1997 r., Kiedy pojawił się pierwszy sklep American Apparel, asortyment obejmował odzież, obuwie, akcesoria, a nawet lakiery do paznokci. Marka American Apparel różni się od innych tym, że produkcja koncentruje się w jednej fabryce w Los Angeles, a wdrożenie odbywa się w ramach własnej sieci handlowej. Jest to rzadki przypadek, kiedy można zobaczyć na wszystkich etykietach z napisem Made in USA.

Odzież amerykańska1American Apparel2American Apparel3
Odzież amerykańska4American Apparel5Odzież amerykańska6

Eksperci nie mają wątpliwości, że ubrania American Apparel są pożądane dzięki prowokacyjnej reklamie. Aby prowadzić kampanie reklamowe, menedżerowie marek zapraszają na słynne modele porno, osoby transpłciowe, niepełnoletnie dziewczęta i kobiety w wieku emerytalnym. To właśnie pasja do prowokacji powoduje, że marka nieustannie walczy o przetrwanie, ponieważ co roku ubrania reklamowane są w ramach sankcji, a Dov Charny jest zmuszony płacić grzywny. Założyciel firmy regularnie oskarżany jest o molestowanie seksualne, ale nie można tego udowodnić ze względu na stosowną klauzulę o nieujawnianiu konfliktów w umowie podpisanej przez wszystkich pracowników American Apparel. Ale założyciel marki nie próbuje wygładzać sytuacji, balansując na granicy tego, co wolno.

Prowokacja odzieży

Filozofia American Apparel opiera się na prowokacji i nieograniczonej wolności, która przejawia się w odzieży. Wspierając społeczność LGBT, American Apparel tworzy koszulki z odpowiednimi napisami. Nie mniej popularne są jeansy i American Apparel, z których większość jest napięta, uwodzicielsko podkreślająca kształt kobiecego ciała. Nie tak dawno temu marka zrobiła wyjątek, zwalniając kolekcję Dżinsy mamy . Te darmowe modele są bardzo poszukiwane, ponieważ są trendem. Pomimo zawyżonej polityki cenowej ubrania z nowych kolekcji sprzedawane są bardzo szybko. Szczególną miłość do dziewczyn wykorzystują spódnice i spodenki tenisowe American Apparel, które pozwalają tworzyć prowokujące obrazy. Nawiasem mówiąc, jeśli potrzebujesz średniej długości spódnicy lub modelu w podłodze, marka American Apparel nie będzie mogła zaoferować niczego. Charney uważa, że ​​ubrania powinny być tak otwarte i sexy, jak to możliwe.

American Apparel7American Apparel8American Apparel9
American Apparel10American Apparel11American Apparel12

Ale pragnienie szokujące nie oznacza, że ​​miłośnicy bardziej powściągliwego stylu nie będą w stanie odebrać ubrań z licznych kolekcji oferowanych kobietom z całego świata przez markę American Apparel. Delikatne romantyczne sukienki w pastelowym kolorze, plisowane spódnice, koronkowe szydełkowe szorty i koronkowe bluzki również prezentują się w asortymencie firmy.

Kilka lat temu firma dodała różne torby na pasek i sprzęgła. Mając w swojej szafie torbę podróżną lub plecak American Apparel, tak łatwo można stworzyć stylowe, prowokujące łuki na każdy dzień! Odzież produkowana przez amerykańską markę jest idealna dla młodych dziewcząt, które nie są nieśmiałe, aby pokazać swoją indywidualność i są gotowe do prowokacyjnych eksperymentów z modą.

American Apparel13American Apparel14Odzież amerykańska15
American Apparel16American Apparel17American Apparel18