Donna Ivy Faske, która później została projektantką mody Donny Karan, urodziła się w Nowym Jorku 2 października 1948 roku. Jej wychowanie z wczesnych lat stworzyło sprzyjające warunki dla początkującej kariery mody, ponieważ jej rodzice byli bezpośrednio związani z modą: matka Donny była modelką, a jej ojciec był krawcem.

Takie środowisko nie poszło na marne, Donna Karan pomyślnie zdała egzaminy wstępne do Parsons The New School for Design. Podczas studiów rozpoczęła współpracę z projektantką Anne Klein, a jej praca była tak imponująca, że ​​ich związek trwał do śmierci Anny w 1971 roku.

Donna Karan została głównym projektantem jej domu i wkrótce otworzyła swoją własną - DKNY - Donna Karan New York. Debiutancka linia, którą opracowała, otrzymała najwyższe recenzje od krytyków, Donna została projektantką roku, a jej pierwsza kolekcja została nazwana bestsellerem w Stanach Zjednoczonych ze względu na jej innowacyjne podejście i kreatywność.

Filozofia Donny Karan

Początkowo kolekcje Donna Karan miały własną, charakterystyczną formułę, którą sama stwórca nazywała "7 prostymi rzeczami". Filozofia projektanta jest taka: szafa każdej kobiety może składać się z siedmiu stylowych, ale prostych rzeczy, które można łatwo wybrać i wymieszać. Donna wyjaśnia to podejście dzięki temu, że o wiele łatwiej jest dopasować kilka rzeczy do figury, niż znaleźć idealnie siedzącą. Pierwsza i główna część garderoby to ciało, Donna Karan oferuje także sukienkę, spódnicę, szyfonową bluzkę, legginsy, wydłużoną kurtkę i marynarkę.

Nawiasem mówiąc, to Donna zaproponowała, aby ciało stało się częścią współczesnego wizerunku kobiety biznesu, a ponadto to ona wymyśliła "wyposażyć" ją w klamry, co znacznie uprościło noszenie tego produktu.

Ubrania od Donny Karan

Większość konsumentów i krytyków urzeka projektowaniem markowych ubrań. Wszystkie jej stroje zostały stworzone, aby były zrozumiałe dla zwykłych ludzi. Zainspirowany hałaśliwym i niespokojnym Nowym Jorkiem, Donna jest dumna, że ​​może dać każdemu możliwość wyjątkowego wyglądu. Kolekcje projektanta budowane są na zasadzie "prosto z biura - na koktajl". Eleganckie i praktyczne ubrania zawierają wiele uroczej kobiecości, dlatego kolekcje domu mody od lat cieszą się ogromnym powodzeniem.

Kolekcja Donna Karan 2013 prezentowana jest w palecie odcieni cementowo-szarej, tkanin czarno-białych, wstawek z półprzezroczystego szyfonu. Inspiruje go miejski krajobraz, przepełniony pokusą i zmysłowością dużego miasta. Wyrafinowane drapowane kurtki z kryształkami, ołówkowe spódnice, wykonane w taki sposób, że wyglądają bardziej jak papierowe stroje, raczej zamknięte modele z zabawnymi wstawkami, które lekko otwierają ciało - wszystko to tworzy obraz pewnej atrakcyjności.

A perfekcję obrazu zapewniają perfumy Donna Karan - kropelka wykwintnego, jabłkowego smaku z nutą zmysłowego drewna napełnia właściciela blaskiem i czarującą naturalnością.

Akcesoria i buty Donna Karan

Buty Donna Karan - to zawsze jasny styl, moda i dynamika Nowego Jorku. Starannie opracowane detale, elegancja i ekspresyjność modeli natychmiast przyciągają wzrok. Ale przede wszystkim Donna Karan jest zawsze praktyczna, jej buty nadają się na każdą okazję, bez względu na to, czy są to dni pracy czy hałaśliwe przyjęcie - twoje nogi będą zawsze wygodne i przytulne.

Biżuteria Donna Karen to przede wszystkim zegarek na rękę DKNY. Oryginalny, harmonijny design, wyrafinowanie i tradycyjna amerykańska zwięzłość. Pierwszymi nabywcami zegarka byli przyjaciele Donny: Demi Moore, Barbara Streisand, i mówią, że jedną z kopii kupił sam Bill Clinton.

Donna Karan 1Donna Karan 2Donna Karan 3
Donna Karan 4Donna Karan 5Donna Karan 6
Donna Karan 7Donna Karan 8Donna Karan 9