Mleko matki jest głównym pożywieniem dziecka. Mleko matki zawiera niezbędne składniki odżywcze, białka i witaminy, będące kompleksiem ochronnym dla dziecka. Ale co, jeśli dziecko ma alergię na mleko matki?

Ważne jest, aby zrozumieć, że alergia na mleko matki nie może istnieć sama. Objawem reakcji alergicznej u dziecka jest zawartość nagromadzonych alergenów w mleku matki.

Alergia na objawy związane z mlekiem matki u dziecka objawia się następująco:

  • pokrzywka , silny świąd, podrażnienia skóry;
  • bezsenność, brak apetytu, utrata masy ciała, niepokój;
  • naruszenie przewodu pokarmowego (kolka, zaparcia, stolec, częste niedomykanie).

Jakie są oznaki reakcji alergicznej na mleko matki i jakie są przyczyny?

  1. Dysfunkcje diety. Jeśli matka nadużywa wszelkiego rodzaju żywności, czy to truskawki, orzechy, czekolada, owoce egzotyczne, czerwone warzywa. W tym przypadku dziecko ma luźny stolec i wysypkę na całym ciele.
  2. Alergicy na gluten. Nieograniczone wykorzystanie białka pochodzenia roślinnego, np. Zboża takie jak: owies, ryż, proso, jęczmień. Dlatego w pierwszych miesiącach karmienia dziecka lepiej nie jeść pokarmów zawierających gluten.
  3. Alergia na białku mleka krowiego. Nadużywanie produktów mlecznych może prowadzić do reakcji alergicznej na białko. Dziecko może zostać zaburzone przez rozwój fizyczny, spienione zielone krzesło, częstą niedomykalność, wysypkę na skórze i kolkę w jamie brzusznej.
  4. Dodatki chemiczne. Jeśli w produktach używanych przez matkę występuje dużo barwników i konserwantów, może to zaszkodzić dziecku.

W przypadku stwierdzenia takich objawów i reakcji warto skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń, reakcja alergiczna się nie powiedzie.