Nadejście długo wyczekiwanej wiosny przynosi nie tylko ciepłe słońce i śpiew ptaków. Dla wielu osób okres ten wiąże się z negatywnymi oczekiwaniami dotyczącymi kwitnienia, kiedy ma zamiar rzucić atak alergii. W przypadku matek karmiących problem ten jest szczególnie nieprzyjemny, ponieważ objawy alergii powodują niedogodności i kłopoty. Ponadto pojawia się pytanie - jak radzić sobie z alergią w okresie laktacji?

Alergia u matek karmiących może wystąpić na różnych pokarmach lub wełnie zwierzęcej. Ale nie chodzi nawet o to, na co kobieta jest uczulona. Często niepokój wiąże się z tym, czy dziecko nie będzie uczulone na mleko?

Ale ten strach jest nieuzasadniony - jeśli twoje dziecko i alergia na pereimet, to tylko z powodu dziedziczności i karmienia piersią nie ma z tym nic wspólnego. A zatem - karmienie piersią w przypadku alergii nie jest w żadnym przypadku przeciwwskazane. Co więcej, niektóre mumie zauważają, że podczas laktacji są bardziej tolerancyjne na sezonowe alergie.

Środki do alergii w okresie laktacji

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że tylko niewielka część leków przeciwhistaminowych dostaje się do mleka matki, co zwykle nie powoduje skutków ubocznych u dziecka. Ale w każdym razie przed przyjęciem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem. Pomoże w wybraniu odpowiedniego schematu leczenia i wskaże bezpieczne dawki leków alergicznych na laktację.

Matki karmiące nie mogą przyjmować leku Suprastin, Clarotidine i innych podobnych leków. Jeśli chcesz stosować tabletki i syropy z alergii, laktację należy przerwać na czas ich przyjmowania.

Jeśli kobieta nie ma chorób sezonowych i przewlekłych, na przykład - astmy, w tym przypadku leki o zawartości albuterolu są uważane za najbezpieczniejsze. Lekarze zalecają stosowanie ich w postaci aerozolu do inhalacji. Następnie składniki leku w znacznie mniejszej ilości przenikają do krwi i do mleka matki. Alteburol jest najbezpieczniejszy alergia na laktację roztwór z alergii w okresie laktacji.

Przewlekła pokrzywka u matki karmiącej

Jeśli matka karmiąca ma alergię, która nie jest długotrwała, może to oznaczać poważniejsze problemy. Czasami przewlekła pokrzywka jest oznaką choroby autoimmunologicznej. Prawdopodobnie w czasie ciąży kobieta miała opryszczkę ciężarnych kobiet - niebezpieczną chorobę zakaźną.

W takim przypadku konieczna jest konsultacja z dermatologiem lub alergologiem, a czasami z reumatologiem. Tylko lekarz, w oparciu o wyniki badania i przesłuchania, będzie mógł sporządzić plan badania i późniejszego leczenia.