Rzadkie produkty zawsze były cenione w aranżacji wnętrz, ponieważ dawały wyjątkowy styl vintage. Jednak bardzo trudno jest znaleźć prawdziwe antyczne meble i jest to bardzo drogie. Dlatego niektórzy producenci zaczęli oferować klientom meble wykonane z drewna sztucznie starzonego, które kosztuje znacznie mniej i zachowuje lekki akcent w starożytności. Aby nadać produktom stylowy wygląd w starym stylu, mistrzowie stosują następujące metody:

  • drewno jest pokryte farbą i spękaniem;
  • użyj bejcy do drewna;
  • uciekać się do szczotkowania (usuwanie miękkich włókien drzewnych);
  • stosuje się złotą patynę lub stosuje się złotą folię.

Dzięki tym metodom stare drewniane meble wyglądają realistycznie i ekskluzywnie, dodając wyjątkowego luksusu do wnętrza.

Rodzaje mebli

Z reguły meble antyczne są wykorzystywane w projektowaniu wzoru w stylu "country" i "Provence". Obszary te implikują ucieleśnienie idei wiejskiego domu, symbolizującego niezawodność i komfort. Prowansja i muzyka country przekazują poczucie życia na wsi, ciepło i domową wygodę.

W zależności od przeznaczenia i cech, meble w starym stylu można podzielić na kilka kategorii:

  1. Wieku meble z tablicy . Wykonany jest z jednego lub kilku kawałków drewna. Wykorzystywane jest drewno dębowe, sosnowe lub modrzewiowe. Takie meble są nieco szorstkie i przypominają czasy, kiedy wszystko robiono "od wieków". Starzejące się meble tego typu nadają się do kuchni lub jadalnia .
  2. Meble z drewna starzonego1Meble z drewna wieku2Meble z drewna starzonego3
  3. Starzejące się meble w stylu Prowansji . Ten styl tworzy poczucie lekkości i romansu, przypominając francuską prowincję. Tutaj często używane są nudne, jak wyblakłe kolory, więc produkty w stylu prowansalskim są wykonane głównie w jasnych i oliwkowych kolorach. Najpopularniejsze przedmioty: kredensy, stoliki nocne i stoły.
  4. Meble z drewna wieku4Meble z drewna starzejącego się5Meble z drewna wieku6
  5. Starzejące się meble do kąpieli . Oto odpowiednie zestawy ławek i stołów wykonane w rozmyślnie niegrzecznym stylu. Meble są malowane plamą, co nadaje jej bogaty ciemny kolor. Wygląda na ciekawe stołki i półki z litej sosny.
  6. Meble z drewna wieku7Meble z drewna wieku8Meble z drewna wieku9

Starzejące się meble można uzupełnić o akcesoria z litego drewna (lampy, poręcze schodowe, półki na przybory kuchenne, lampy podłogowe). Korzystając z takich mebli, pożądane jest unikanie części z tworzyw sztucznych i chromu we wnętrzu.