Kac jest stanem, który występuje u osoby po przyjęciu dużej ilości napojów alkoholowych. Towarzyszy mu suchość w ustach , nieposłuszeństwo, słabość, ból głowy, czerwone oczy. W ciężkich przypadkach osoba doświadcza nudności, drżenia, drżenia w ciele, utraty apetytu i snu, apatii i światłowstrętu.

Istnieje kac z powodu tego, że etanol powoduje zwiększoną diurezę - tworzenie się moczu, a to prowadzi do bólu głowy, zmęczenia i odwodnienia.

Drugim czynnikiem wpływającym na wygląd kaca jest powstawanie produktów rozkładu etanolu w wątrobie.

Możesz zwalczać te efekty za pomocą różnych narzędzi, które często znajdują się w skrzyni domowej.

Co zrobić z silnym kacem?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przy ciężkim kacu, jest wypicie jak największej ilości wody. Pomoże to organizmowi przezwyciężyć odwodnienie i przyspieszy eliminację toksyn z organizmu.

Drugą rzeczą po kacu jest wypicie filiżanki mocnej czarnej herbaty, jeśli brakuje asortymentu i łagodnych nudności. Mocna herbata jest pokazywana nawet wtedy, gdy pijany do otrzeźwienia przyszedł wcześniej.

Jeśli nudności nie są jednym z objawów, wskazane jest załadowanie żołądka lekkim pokarmem - aby zjeść pomarańczę, plasterek cytryny lub pić kefir. Kwasowe produkty przyspieszają regenerację organizmu, a kwas mlekowy pomaga w eliminacji odurzenia.

A co jeśli kac poczujesz, że jesteś chory?

Z bardzo silnym kacem, nudności mogą być - co zrobić w tym przypadku, zestaw pierwszej pomocy domowej powie: jeśli przynajmniej jeden z poniższych leków jest pod ręką, należy go wziąć:

  • węgiel aktywny w ilości 1 tabletki na 1 kg wagi; musisz pić leki z dużą ilością wody; sorbent pomoże szybko oczyścić ciało;
  • Enterosgel jest także sorbentem; bardziej skuteczny niż węgiel aktywowany; lek ten można podjąć przed wystąpieniem kaca w celu złagodzenia objawów;
  • Lifran jest także sorbentem;
  • Glutargin jest skutecznym środkiem do oczyszczania i odbudowy wątroby, która zawiera sól argininową i kwas glutaminowy; ponieważ produkty rozkładu etanolu są zlokalizowane w wątrobie, jego wsparcie w tym czasie jest szczególnie ważne; Jeśli weźmiesz glutargin trochę po wypiciu alkoholu, zapobiegnie to większości objawów kaca.

Co zrobić, jeśli ból głowy z kacem?

Jeśli kac ma bóle głowy, to pierwszym najprostszym sposobem na złagodzenie stanu jest Citramon (bardziej skuteczny "forte"), a także Aspiryna. Wpływają negatywnie na błonę śluzową żołądka, dlatego przeciwwskazane są osoby z zapaleniem żołądka lub wrzodem trawiennym, a większość specjalnych środków przeciw kacowi to kwas acetylosalicylowy, askorbinowy lub bursztynowy z dodatkiem kofeiny, dlatego też nie różnią się one od Citramona.

Szybki sposób na pozbycie się kaca

Aby usunąć kaca, możesz użyć środków ludowych:

  • kapusta kiszona, pieczone jabłka, marynaty to produkty fermentowane;
  • Kwas - zawiera kwas mlekowy i witaminy z grupy B.
co zrobić z silnym kacem

Wśród dodatkowych środków ludowej emitują reżim. Jeśli pójdziesz na spacer i wdychasz głęboko świeże powietrze, ułatwi to stan z powodu przyspieszenia metabolizmu. Ponadto, przy kacu, wymioty mogą pomóc, a im wcześniej to wywoła, tym lepiej wpłynie to na usuwanie objawów kaca.

Wśród współczesnych medycznych metod leczenia kaca jest dożylne podawanie roztworów soli, do których dodawane są substancje normalizujące bilans wodny w organizmie.

Z arytmią, wysokie ciśnienie krwi , szybki impuls powinien zwrócić się do lekarza.