Współczesny widz nie jest już zaskoczony tym obrazem autoryzacja Full HD, więc tę technologię zastępuje się nową - 4K (Ultra HD). Telewizory o rozdzielczości 4K zapewniają jakość obrazu na zupełnie nowy poziom. Teraz jakość obrazu w nowym formacie stała się jeszcze dwukrotnie lepsza, ponieważ liczba pikseli w poziomie wzrosła z 1920 do 4000! Dowiedzmy się więcej o nowej technologii i technologii, która ją obsługuje. W szczególności o nowych telewizorach o rozdzielczości 4K (Ultra HD).

Format 4K

Jeśli spojrzysz na nową rozdzielczość 4K od strony racjonalnej, wtedy taka ogromna osobna pojemność ekranu (4000 * 2000) nie będzie prawie wymagana podczas oglądania telewizor domowy . Oczywiście, ziarnistość obrazu na takim ekranie może na zawsze zostać zapomniana, ale już zauważalny jest efekt odwrotny - tak zwane smarowanie. W końcu, jeśli przesłać obraz do tego ekranu z 3-4 razy mniejszą rozdzielczością (większość kanałów telewizji kablowej), a następnie wypełnić cały ekran, urządzenie będzie musiało "rozciągnąć" każdy piksel obrazu na cztery własne. Z tego powodu jakość obrazu będzie bardzo cierpieć, kontrast zostanie utracony. Oczywiście technologia urządzeń obsługujących rozdzielczość 4K będzie dostępna, ale najprawdopodobniej później. W gruncie rzeczy, teraz nie ma wystarczającej ilości treści, które można oglądać na swoim nowym telewizorze z obsługą 4K. Ale nie wszystko jest takie złe. Jeśli istnieją powody, dla których warto kupić ten telewizor, zdecydowanie je rozważymy.

Zalety telewizorów 4K

Wygląd tego formatu z pewnością zadowolił graczy, którzy preferują konsole do gier na komputer osobisty. Do tej pory wydano kilka gier, które obsługują nowy format obrazu. I każda inna gra na tym ekranie będzie wyglądała bardzo szczegółowo i realistycznie. Istnieją już specjalne pakiety dla telewizji Full HD (na przykład w Rosji), co oznacza, że ​​istnieje nadzieja, że ​​kanały pojawią się wkrótce w jakości 4K. Taka rozdzielczość będzie uzasadniona na dużych panelach plazmowych (ponad 84 cale), ponieważ jeśli rozdzielczość jest mniejsza, wówczas stają się zauważalne. Aby nagrywać wideo w tym formacie, planują w najbliższej przyszłości korzystać z trójwarstwowych płyt Blu-ray. Tak, jest trójwarstwowa, ponieważ do wideo w tej pojemności będzie wymagało pojemnego nośnika, a ta nowość będzie miała pojemność 100 GB. Oznacza to, że wkrótce zakup filmu w tym formacie na dysku nie będzie trudniejszy niż zwykły napęd DVD. Podczas gdy każdy, kto chce nadal kupować telewizory 4K, warto poczekać, kiedy staną się one tańsze, ponieważ ich cena jest teraz wysoka. Najbardziej "demokratyczne" modele telewizorów tej klasy kosztują obecnie około 5000 USD, a to z przekątną 55 cali. Ale z tym wszystkim, wyposażenie techniczne i jakość samego monitora TV jest zdecydowanie na szczycie! Na pytanie, czy kupić telewizor 4K teraz, możesz odpowiedzieć: tak, jest, ale tylko, jeśli to 4 do jakiej rozdzielczości zakup niesie więcej charakteru "obrazu". Wszakże teraz obecność domu dobrej nowoczesnej telewizji - nie mniej istotny "fetysz" niż markowy zegarek czy drogi samochód.

Co dodać do powyższego? Format 4K ma ogromny potencjał, ponieważ nie tak dawno temu wszyscy otwarcie szydzili z formatu Full HD i 3G, ale po kilku latach technologie te stały się integralną częścią wielu istnień. Jaka jest przyszłość rozdzielczości 4K? Odpowiedź jest również znana, ale jak dotąd przy zakupie takiego telewizora lepiej poczekać. Jednak nadzieja na kolosalny spadek cen nie jest tego warta, ponieważ ekrany i matryce, które obsługują tak wysoką rozdzielczość, nie będą prawdopodobnie znacznie tańsze.