Zachowaj bezpieczeństwo i dźwięk dworek lub daczy, aby monitorować pracę gospodyni lub niania, i po prostu być świadomym tego, co dzieje się w domu lub biurze w czasie twojej nieobecności - wszystkie te zadania mogą być odpowiednio zorganizowane przez nadzór wideo. A że informacje z kamer były dostępne w dowolnym momencie i w dowolnej odległości od nich, warto zainwestować w system nadzoru wideo 3G.

Co to jest kamera 3G?

Kamery, które przesyłają informacje za pośrednictwem mobilnego systemu 3G, pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. I choć nie można ich nazwać tanią przyjemnością, są one po prostu niezastąpione, jeśli trzeba zorganizować całodobowy zdalny nadzór wideo. Aby system nadzoru wideo pracujący na przykład przez 3G mógł rozpocząć pracę, oprócz specjalnej kamery, konieczne jest wykupienie karty SIM od operatora, który zapewnia w tym formacie stabilny Internet ze statycznym adresem ip i telefonem obsługującym komunikację wideo. Dzięki temu w dowolnym momencie będzie można zobaczyć, co dzieje się z oczami kamery na ekranie własnego telefonu komórkowego. Jeśli z jakiegoś powodu nie można skontaktować się z aparatem, informacje będą niezawodnie zapisane na dostarczonej karcie pamięci. Okres przechowywania plików wideo na mapie zależy od dwóch parametrów: jakości wideo i objętości samej karty.

Zalety bezprzewodowych kamer 3G do nadzoru wideo

Daleko od wartości budżetu kamer 3G z zyskiem jest wiele niezaprzeczalnych zalet:

  1. Autonomiczna praca. Aby system nadzoru 3G działał, wystarczy zainstalować kamery w pożądanych miejscach, podłączyć je do zasilania i po prawidłowym skonfigurowaniu. Następnie możesz zmienić ustawienia i odbierać informacje z kamer zdalnie.
  2. Brak przewodów. Praca kamer 3G pochodzi z akumulatorów, więc nie zależą one od kaprysów sieci zasilającej. Intruzi nie będą w stanie usunąć przedmiotu z pola widzenia, po prostu przecinając przewody.
  3. Wszechstronność. Kamery 3G mogą być wykorzystywane zarówno do nadzoru wideo na zewnątrz, jak i do domu. Niewielki rozmiar sprawia, że ​​są one dostępne i do organizacji ukrytego nadzoru.
  4. Przyjazny dla użytkownika interfejs i opcjonalne funkcje. Osoba zaznajomiona z nowoczesną technologią mobilną do instalowania, konfigurowania i korzystania z kamery 3G nie potrzebuje specjalnych umiejętności ani wiedzy.