Koty w domu są sadzone z różnych powodów. Samotni ludzie szukają towarzystwa swoich pupili, które pomogą rozjaśnić codzienne życie. Rodzice, przejmując kota, liczą na to, że dziecko biorące udział w opiece nad zwierzęciem pozna dobroć, odpowiedzialność. A niektóre przynoszą zwierzęta, kierując się zoonodami. Tak, tak! Posiadanie kota modnej rasy w domu to trend wśród celebrytów. Nic dziwnego, że te drogi, które są drogie, uważane są za modne. Głębiej w aspekcie moralnym w tym artykule, nie będziemy. Przedstawiamy 10 najmodniejszych ras kotów, które są dziś bardzo popularne.

Top 10 najmodniejszych ras

 1. Usunięcie łysych (nagich, pozbawionych owłosości) ras całkowicie odwróciło myśl o tym, jakie koty powinny być. Dzisiaj bardzo popularne są zwierzęta o miękkiej skórze przypominającej zamsz, wystające duże uszy, aksamitne fałdy i ogromne sprytne oczy. Pomimo tego, że pojawienie się sfinksów kanadyjskich, don, petersburskich, peterów, elfów, bambino i kohonów wywołuje skojarzenia z istotami pozaziemskimi, zwierzęta te cechuje łagodny temperament, tkliwość, towarzyskość. Oczywistą zaletą trzymania tych zwierząt jest to, że nie mają zapachu, a brak włosów uratuje Cię przed częstym czyszczeniem.
 2. 10 najmodniejszych ras kotów1
 3. Nie mniej modny jest brytyjski krótkowłosy . Ta hybryda perskich i domowych kotów angielskich charakteryzuje się dużymi rozmiarami ciała, pluszową miękką wełną, jasnymi wyrazistymi oczami. Pomimo tego, że klasyki są niebieskie, w modzie dziś, dwu- i trójkolorowych Brytyjczyków. Charakter tych kotów jest gładki, spokojny, zwierzęta mobilne, bezpretensjonalne.
 4. 10 najmodniejszych ras kotów2
 5. Przedstawiciele rasy perskiej byli i zawsze będą w modzie. Niemożliwe jest spojrzenie bez emocji na te okrągłe oczy, zadarty nos i luksusowy kołnierz z grubej, miękkiej wełny. Takie zwierzęta od dawna zdobyły status najbardziej domowych i serdecznych. Z powodu natury skargi, obfitości kolorów i żywego umysłu, perskie koty są zawsze mile widzianym nabytkiem. Tylko dbanie o płaszcz jest kłopotliwym biznesem.
 6. 10 najmodniejszych ras kotów3
 7. Wyróżniają się one od liczby miłośników kotów i właścicieli Maine Coons . I nie bój się ogromnych rozmiarów i pół-dzikich zwierząt, ponieważ koty tej rasy są dość towarzyskie i dobroduszne. Łatwo je trenować, a ciągłe specyficzne mruczenie, które sprawia, że ​​maine coony nie pozwalają nudzić się samemu.
 8. 10 najmodniejszych ras kotów4
 9. Kot rasy syjamskiej nigdy nie opuści zoomod. Wysoka wrażliwość, ostry umysł, elegancki kolor, wdzięk i przywiązanie do właściciela bardziej niż kompensują przejawy zazdrości i nieprzewidywalnego gniewu.
 10. 10 najmodniejszych ras kotów5
 11. Dzięki egzotycznemu wyglądowi krótkowłose koty rasy abisyńskiej wywołują oszukańcze wrażenie. Za tym mięsożernym i niebezpiecznym wyglądem kryje się towarzyskie zwierzę o zrównoważonym charakterze.
 12. 10 najmodniejszych ras kotów6
 13. Termometr - tak żartobliwie nazywa się koty rasy birmańskiej . Faktem jest, że te pełne wdzięku zwierzęta są w stanie zmienić kolor w zależności od temperatury otoczenia. Jeśli są zimne, wełna na łapach, grzbiecie, czubku ogona i pysku staje się ciemna.
 14. 10 najmodniejszych ras kotów7
 15. Rosyjski niebieski (Archangielsk) - zaskakująco wdzięczny i piękny kot. Wystarczy jedno spojrzenie na zwierzę, by zrozumieć, że spokojne usposobienie jest tylko pozorem, ponieważ rosyjski błękit posiada niesamowity instynkt łowiecki i skoki.
 16. 10 najmodniejszych ras kotów8
 17. Powszechną popularność zdobyli przedstawiciele stosunkowo nowej rasy, tacy jak scotish folds czy Scottish Folds. Te zwierzęta mają doskonałe zdrowie, dobry apetyt, idealne do utrzymania temperamentu w domu. Przy okazji, Scottish Fold z nieznanych powodów, takich jak pewni siebie i samowystarczalni mężczyźni.
 18. 10 najmodniejszych ras kotów9
 19. Zamyka dziesiątkę najmodniejszych ras kotów Neva Masquerade , których przedstawiciele zasłużyli na chwałę spokojnych, zrównoważonych, ale lekko natrętnych zwierząt.
10 najmodniejszych ras kotów10

Bycie właścicielem zwierzęcia jednej z powyższych ras jest oczywiście prestiżowe i modne, ale czy to kryterium jest najważniejsze przy wyborze zwierzaka?