W stolicy Korea Południowa Jest jedna z największych chrześcijańskich parafii na świecie, zwana Kościołem pełnej ewangelii Yeohido (Kościół Yeouido Full Gospel). Jest to protestancka świątynia zielonoświątkowa, zrzeszająca ponad milion wierzących w 587 klasztorach tego kraju.

Tło historyczne

Kościół Yeohido znajduje się na wyspie o tej samej nazwie Seul . Uczestniczy w nim około 830 tysięcy parafian rocznie. Pierwszym misjonarzem w kraju była Mary Ramsey, która przybyła do Korei Południowej w 1928 roku i czytała tutaj kazania.

Posłudze Zielonoświątkowców towarzyszyły uzdrowienia. Najbardziej znanym przypadkiem jest odzyskanie młodego buddysty o nazwisku David Yonggi Cho od gruźlicy. Po ustąpieniu choroby chłopiec nawrócił się na chrześcijaństwo i przez dwa lata studiował w Seminarium Duchownym. W 1958 roku postanowił wznieść świątynię Yeohido.

Podczas pierwszej boskiej posługi poświęconej przyszłemu kościołowi obecny był sam Enggi Cho, jego teściowa (przydomek Alumoya), trójka dzieci i kobieta ukrywająca się przed deszczem w tym czasie. W 1961 r. Kościół odwiedził ponad 1 tysiąc parafian, a gdy ich liczba przekroczyła 10 000 osób, pastor postanowił wybudować nowy kościół.

Kościół Yeohido został otwarty w 1973 r. I mieścił 18 000 wiernych. Podczas uroczystego wydarzenia odbyła się X Światowa Konferencja Zielonoświątkowa. Liczba parafian stale wzrastała, więc na początku lat 80. zaczęły otwierać się filie klasztoru w całym kraju.

Фасад в вечернее время

Opis sanktuarium

W maju 1986 r. Główny budynek świątyni Yeohido został przebudowany i pomieścił do 25 tysięcy osób. Fasada świątyni była dość stylowa i ekspresyjna. Szczególnie widoczne jest to wieczorem, gdy włącza się oświetlenie zewnętrzne. Nad wejściem znajduje się duża płaskorzeźba z kamienia, na której przedstawione są główne symbole świątyni.

Wewnątrz świątyni znajduje się wiele ławek i scena z fotelami zaprojektowanymi dla głównych ministrów. Nawiasem mówiąc, pierwszego z nich nikt nie może zająć, ponieważ symbolicznie należy do Chrystusa. W sali kościoła Yoidodo są stoiska z kartami, których liczba przekracza 580 tysięcy, są to doniesienia o datkach przekazanych przez parafian.

Świątynia jest częścią Światowego Bractwa Zborów Bożych. W 1994 roku, 3 maja, w kościele na wolnym powietrzu odbyło się Światowe Spotkanie Modlitewne, w którym uczestniczyło około 3 milionów wiernych.

Стенд с отчетами

Jaka jest usługa?

Od końca XX wieku każda posługa w Kościele pełnej ewangelii Yoidodo została przetłumaczona na 16 języków (w tym rosyjski) i jest transmitowana przez Internet i telewizję satelitarną na cały świat. Boskie nabożeństwa odbywają się w 7 strumieniach, na każdej z nich jest do 30 tysięcy parafian. W Seulu, oprócz głównej świątyni, znajduje się 24 kolejnych klasztorów satelitarnych.

Doktryna w kościele Yoidodo opiera się na siedmiu duchowych zasadach pełnej Ewangelii, które obejmują wiarę w:

  • Drugie przyjście Jezusa Chrystusa;
  • dary Ducha Świętego;
  • dobroć Boga, która obiecuje błogosławieństwa wierzącym;
  • że krew Jezusa Chrystusa, która została przelana na Kalwarii, zapewni pielgrzymom wieczne zbawienie;
  • znaczenie głoszenia ewangelii na całej planecie;
  • Chrystus, wyzwolony z choroby;
  • "Wymiana", której znaczenie jest takie, że parafianie dziękują Bogu za błogosławieństwo i dają dziesięcinę.
Богослужение

Co jeszcze słynie z kościoła YeoYido w Seulu?

Świątynia to cały kompleks z działem edukacji. Tutaj pracuj:

  1. Biblijne szkoły.
  2. Instytut Wzrostu Kościoła - jego głównym celem jest upowszechnienie zasad rozwoju klasztoru.
  3. Międzynarodowy Instytut Teologiczny.

Istnieje również miasto charytatywne o nazwie Elim. Jest największy na kontynencie i przyjmuje bezdomnych, potrzebujących, sieroty i uchodźców.

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się tu przez brązową gałąź metro (Przystanek Zgromadzenia Narodowego) i autobusy nr 463 i 5615.