Jeśli nie możesz ustalić przyczyny nadwagi, może to być wina twojego zawodu?

Księgowy

Statystyki twierdzą, że to księgowi ponoszą wielkie ryzyko uzyskania dodatkowych kilogramów.

Możliwe przyczyny:

Ciągły stres

Praca księgowego wymaga stałej koncentracji i koncentracji, ponieważ jeden błąd może wywołać poważne problemy. W takich warunkach nie można się nie denerwować. I to, co człowiek w tym czasie robi, oczywiście, je, a poza tym, coś wysokokalorycznego.

Intelekt

W trakcie pracy musisz ciągle myśleć, a do tego mózg potrzebuje glukozy, a otrzymasz ją oczywiście ze słodyczy.

Nie ma czasu

Praca księgowego jest tak obciążona, że ​​nie ma absolutnie czasu, aby iść do klubu fitness lub po prostu iść na bieg. Cóż, z pewnością będzie to miało negatywny wpływ na twoją figurę.

Co należy zrobić w tym przypadku:

  1. Musisz zrozumieć, że praca to nie całe życie, ale tylko sposób na zapewnienie sobie dobrego samopoczucia. Znajdź siebie hobby co pozwoli odwrócić uwagę od raportów, audytów itp.
  2. Staraj się budować swój codzienny harmonogram, aby z pewnością miał czas na zajęcia fitness. Sport pomaga nie tylko oglądać sylwetkę, ale także uciec od problemów.
  3. Aby pobudzić mózg, użyj warzyw muesli itp.
Nauczyciel i nauczyciel

Przyczyny nadwagi u osób w tym zawodzie:

Odpowiedzialność

Nauczyciele i nauczyciele są odpowiedzialni za dziecko nie tylko przed rodzicami, ale także przed prawem. Aby się jakoś uspokoić i rozproszyć, na ratunek przychodzą ulubione czekoladki i ciastka.

Pełne poświęcenie

Kobiety, które pracują z powołania, czyli ten zawód jest dokładnie tym, o czym zawsze marzyli, oddają się całkowicie. Poza regularnymi godzinami pracy współpracują z dziećmi pozaszkolnymi z dziećmi, kręgami prowadzącymi, przygotowują materiały na przyszłe lekcje w domu i nie da się znaleźć czasu dla siebie.

Dobry zawód

Osoby pracujące z dziećmi nie mogą pokazywać swojej agresji i gniewu. Powinni zawsze być mili i uśmiechnięci. Aby się uspokoić, ręka sięga po następne ciasto. W rezultacie waga znacznie wzrasta, a Ty zmieniasz się w "bujną" i życzliwą kobietę.

Co należy zrobić w tym przypadku:

Ważne jest, aby każda osoba uczyła się, a nie tłumiła, ale wyrażała niezadowolenie i gniew. Jest to idealne rozwiązanie do uprawiania sportu, można nawet iść do skrzynki.

Gotuj

Przyczyny nadwagi u kobiet tego zawodu:

Ogromna pokusa

Kiedy jest dużo pysznego jedzenia, bardzo trudno jest sobie odmówić przyjemności zjedzenia wszystkiego. I nie musisz gotować osobno dla siebie lub iść do sklepu, wszystko jest przed tobą, a nawet za darmo.

Trudny harmonogram prac

Często wystarczy pracować przez 12 godzin, a czas, by usiąść i zjeść, jest prosty, nie. Dlatego kucharze na ogół jedzą w drodze i jest to jedna z głównych przyczyn pojawienia się nadwaga .

Co należy zrobić w tym przypadku:

  1. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest wypróbowanie wszystkiego, ale w minimalnej ilości.
  2. Zrób sobie przerwę w ciągu dnia, aby usiąść spokojnie i zjeść lunch lub kolację.
  3. Późnym popołudniem spróbuj zmniejszyć ilość wysokokalorycznej żywności, ponieważ prawdopodobnie zostanie ona zdeponowana po twoich stronach.
Kasjer

Przyczyny nadwagi:

Praca z której ponneut1

Ciągły stres

W ciągu dnia przed tobą przechodzi ogromna liczba klientów, z których każdy zachowuje się inaczej. Niektórzy mogą oszukiwać, krzyczeć, ale kasjer nie ma prawa odpowiedzieć na to samo, ponieważ po prostu zostanie zwolniony. Zasadniczo stres jest pochłaniany przez smaczne, słodkie i wysokokaloryczne.

Mała pensja

Otrzymane pieniądze nie wystarczą na produkty wysokiej jakości, więc musisz kupić tanie i, niestety, szkodliwe opcje.

Co należy zrobić w tym przypadku:

Popraw swoje życie, naucz się abstrakcji i nie zwracaj uwagi na nikogo. Pomiędzy przerwami ćwicz gimnastykę i znajdź tanie analogi odpowiedniego jedzenia dla siebie.