Jak mówią, natura nie ma złej pogody, więc wszelkie zjawiska związane z zimową pogodą, takie jak śnieg, mróz, lód i zimne wiatry, nie są powodem do odmowy biegania rano. Wręcz przeciwnie, bieganie zimą powoduje twardnienie ciała, daje poczucie żywości i dobrego samopoczucia. Aby zmniejszyć ryzyko urazu lub przeziębienia, musisz zadbać o odpowiedni sprzęt, a przede wszystkim o buty.

Wybór butów do biegania

Sportowcy zdają sobie sprawę, że buty do biegania powinny mieć wiele funkcji, aby zminimalizować obciążenie stawów i kręgosłupa, aby chronić przed urazami, zwichnięcia i choroby. Szczególnie zwiększone wymagania dla sportowych butów do biegania w zimie. Najważniejsze cechy, które takie buty powinny mieć, to:

  1. Dobra absorpcja wstrząsów, w celu zmniejszenia obciążeń udarowych padających na stopy i kręgosłupa w kontakcie z podłożem. Najczęściej amortyzatory są prezentowane w postaci poduszek powietrznych na podeszwie pod piętą i palcami. W niektórych modelach pod piętą zainstalowane są specjalne sprężyny.
  2. Hydrofobowa i żebrowana podeszwa zwiększa przyczepność, jeśli musisz biegać po lodzie i w terenie. Należy wziąć pod uwagę, że na damskich zimowych butach do biegania podeszwa powinna być wykonana z materiałów high-tech, a nie z gumy. Ponieważ ten ostatni ma właściwość stwardnienia na zimno.
  3. Również sportowe trampki damskie do biegania powinny być lekkie, co ochroni nogi przed przepracowaniem i sprawi, że bieganie stanie się łatwe i przyjemne.
  4. I, oczywiście, szczelność jest jednym z głównych wymagań dla obuwia sportowego zimowego. Ani zimno, ani wilgoć nie powinny wnikać do środka, inaczej nie da się uniknąć przeziębienia.

Z szerokiej gamy specjalistycznych butów do biegania w zimie, chcę podkreślić buty sportowe firmy Asics. Są to lekkie i elastyczne modele o ciekawym designie, niezawodnej podeszwie z bieżnika, wykonanej z wysokiej jakości materiałów odpornych na wilgoć.

zimowe trampki do biegania 1zimowe trampki do biegania 2zimowe trampki do biegania 3
zimowe trampki do biegania 4zimowe trampki do biegania 5zimowe trampki do biegania 6
zimowe trampki do biegania 7zimowe trampki do biegania 8zimowe trampki do biegania 9