Kto z nas nie był w tak niedorzecznej sytuacji, kiedy żołądek nagle zaczął głośno huczać? Najprawdopodobniej nie ma takiej osoby, której takie uczucie jest nieznane. I, co jest najbardziej ofensywne, nie można w żaden sposób wpłynąć na ten proces. Nigdy nie wiesz, w jakim dokładnie momencie twój żołądek "przygotuje cię". Ale wciąż nic takiego się nie dzieje i jest powód do wszystkiego. Zobaczmy więc, dlaczego wciąż narzeka w naszym żołądku?

Z pewnością każdy może wymienić co najmniej kilka powodów, dla których żołądek szumi. Ale jeśli położysz je wszystkie na jednym stosie, otrzymasz solidne paradoksy. Możemy powiedzieć, że nasze żołądki burzą się rano, kiedy jeszcze nie jedliśmy śniadania i nie byliśmy głodni. Ale dlaczego żołądek dudni po jedzeniu? Na pierwszy rzut oka nie jest jasne, ale mamy do czynienia z tym prawie codziennie. Lub można zauważyć dudnienie podczas rozstroju żołądka, a także biegunkę i zaparcie w tym samym czasie. Jest też coś do przemyślenia. Okazuje się, że żołądek żyje życiem z dala od nas i narzeka, kiedy mu pasuje? Po części, to prawda.

Dajemy tylko kilka przypadków, dlaczego ludzie szperają w żołądku.

  1. Jak wspomniano powyżej, pusty żołądek może dudnić. Najczęściej zdarza się to rano lub przez cały dzień, jeśli masz zwyczaj nie jadać rano śniadanie, ale tylko pijesz kawę.
  2. Drugi przypadek to po przejadaniu się. Zwłaszcza jeśli nie jadłeś przez dłuższy czas lub jedzenie było szkodliwe i ciężkie.
  3. Często słyszymy o dudnieniu od silnych emocji. Na przykład przed spotkaniem biznesowym, egzaminem, a nawet datą. Może to stworzyć niezręczną sytuację i stać się bardzo poważnym problemem.
  4. Często dochodzi do dudnienia po zjedzeniu niektórych pokarmów, napojów gazowanych lub alkoholu. Jeśli przyczyną jest niedożywienie, dudnienie można wyeliminować po prostu usuwając nieodpowiednie produkty z diety.
  5. Czasami można zaobserwować zmianę aktywności dudnienia w zależności od pozycji ciała. Oznacza to, że w pozycji pionowej i siedzącej wszystko jest normalne z żołądkiem, ale gdy tylko przyjmiesz pozycję poziomą, zaczyna się rewolucja.

Ale niestety nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje. I nie zawsze powód, dla którego w żołądku cały czas szumi, leży na powierzchni. Być może mamy nawet do czynienia z chorobą przewodu pokarmowego. Lekarze nazywają kilka chorób, które mogą przyczyniać się do dudnienia w żołądku. Najczęściej występuje dysbacteriosis. Pozwól nam wyjaśnić ten proces bardziej szczegółowo. Dysbacterioza, jak wiadomo, jest chorobą, w której zmienia się mikroflora jelitowa. Przydatne bakterie zastępowane są szkodliwymi, które z kolei aktywnie się rozmnażają. Prowadzi to do nadmiernego tworzenia gazu w żołądku i jelitach. Ujawniono ulepszenia Постоянно урчит в животе tworzenie się gazu w obrzęk, dudnienie, ból w żołądku.

Co jeśli żołądek dudni?

Oczywiste jest, że przepis na wyeliminowanie dudnienia zależy od przyczyny, która go spowodowała. Jeśli jest z głodu, to odpowiednio, musisz jeść. Jeśli przejadacie się, starajcie się jeść w małych porcjach. Ponadto musisz śledzić swoją dietę i jeść mniej ciężkich pokarmów. A jeśli masz dysbakteriozę, powinieneś pić preparaty zawierające bifidobakterie i zrewidować swoją dietę. Ale jeśli już wypróbowałeś wszystkie powyższe, aw żołądku wszystko to ciągle się mruczy, to lepiej zwrócić się do gastroenterologa. Następnie lekarz będzie szukał przyczyny, dla której żołądek zaczął emitować nieprzyjemne dźwięki. Być może masz bardziej poważne problemy z żołądkiem niż naruszenie mikroflory.