Kiedyś na forum jednej z wielu stron kobiet pojawiły się interesujące pytania. Młoda kobieta zapytała, dlaczego rano bardzo mocno ciągnęła za brzuch, potem w prawo, potem w lewo, a czasem temperatura się wydarzyła. W rzeczywistości, jaki to atak? Stało się interesujące dowiedzieć się, o czym myślą bardziej oświeceni członkowie forum. I jakie opinie zostały tam wyrażone.

Zespół owulacyjny

Według wielu kobiet, głównym powodem, dla którego dolna część brzucha rani i szarpie prawą lub lewą, jest zespół owulacyjny. Jest to szczególnie typowe dla kobiet, które urodziły. Wiele osób mówi: "Teraz nie muszę śledzić dni cyklu, wiem na pewno, kiedy zalano jajnik z pęcherzyka". I tutaj najprawdopodobniej nie ma nic szczególnego. Czysta fizjologia. Komórka jajowa pod wpływem estrogenu dojrzewa i rośnie wewnątrz pęcherzyka jajnika. A gdy w trakcie cyklu miesiączkowego nadchodzi czas wyjścia na zewnątrz, ściany pęcherzyka pękają. Poprzez powstałą lukę, oprócz oocytu, pozostawia również niewielka część krwi, ponieważ pęknięcie mieszków włosowych jest również mikrourazem. To właśnie ten fakt może powodować ból w dolnej części brzucha, a nawet pewien wzrost temperatury.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Druga, spora grupa kobiet, powiedziała swoim rozmówcom, że powodem, dla którego wciąż boli i ciągnie dolną część brzucha, może być tak zwany zespół napięcia przedmiesiączkowego. I trzeba powiedzieć, że niektóre z tych bólów są po prostu wyłączone z życia na kilka dni, aż się zaczną, a okres mija. Panie po prostu nie wstają z łóżka przez kilka dni. Ten bolesny proces jest ponownie związany z fizjologią. Jeśli w połowie cyklu, gdy jajo opuszcza mieszek włosowy, nie ma nawożenia, wówczas wewnętrzna skorupa macicy przygotowuje się do śmierci i wychodzi z krwią. Jego rozdzieleniu często towarzyszą silne skurcze mięśni macicy, prawie jak podczas porodu. To skurcze kurczowe przynoszą ból i można je zmniejszyć tylko za pomocą pigułek i całkowitego odpoczynku.

Zapalenie wyrostka robaczkowego

Na trzecim miejscu wśród opinii, dlaczego boli i ciągnie dolną część brzucha po prawej, było założenie o zapaleniu wyrostka jelita cienkiego. W prostych słowach było zapalenie wyrostka robaczkowego. I będzie to poważniejsze niż poprzednie dwie opinie. Jeśli zignorujesz tę opcję, konsekwencje mogą być straszne. W ubiegłych latach, kiedy nie było wystarczającej liczby lekarzy, a poziom wiedzy społeczeństwa był najlepszy, zmarli nawet na zapalenie wyrostka robaczkowego. Tak więc, jeśli rodzaj bólu, Twoim zdaniem, nie jest związany z cyklem miesiączkowym, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Zapalenie przydatków

Pamiętali także o takiej chorobie, jak zapalenie jajowodów lub jajników. Przy tych chorobach boli i ciągnie dolną część brzucha, a wzrost temperatury często. Chociaż, jeśli dbasz o siebie, ubieraj się w zależności od pogody i staraj się unikać hipotermii, tego problemu można łatwo uniknąć.

Inne choroby, a nie tylko kobiety

W końcu panie stały się hojne i pamiętały mężczyzn. Okazało się, że przedstawiciele silnej połowy ludzkości mogą mieć niższy brzuch. Oto lista głównych powodów. Po pierwsze, przepraszam, zaparcia. Potem nastąpiła inwersja jelit, potem mężczyźni trochę żałowali. I na koniec przypomnieli sobie o najciekawszych chorobach okolicy układu moczowo-płciowego. Po krótkiej konsultacji kobiety doszły do ​​wniosku, że i tutaj z pewnością nie jest bezboleśnie. Тянет низ живота причины Tak, na ten temat i zamknięte.

Morał tej bajki

Ale chociaż temat jest zamknięty, nadal przynosi korzyści do dnia dzisiejszego. Każda dziewczyna dostanie się do tego wątku, przeczytaj, pomyśl. Patrzysz, i pytanie, dlaczego ciągnie dolną część brzucha, bo pozostanie tylko teorią. Bo jeśli okaże się dobrą dziewczynką, nie pozwoli na praktykę. Generalnie, drogie panie, dbajcie o siebie i kochajcie swoich ludzi, dbajcie o siebie nawzajem i bądźcie szczęśliwi. I wszelkiego rodzaju rany tam, niech pozostaną tylko powodem bezczynnej rozmowy na forach.