Wyprysk płowy jest zakaźną chorobą zapalną skóry, której towarzyszy uwalnianie surowiczego płynu w dotkniętych obszarach. Choroba objawia się w postaci grubej łuski i pęcherzyków, które ponadto mają tendencję do swędzenia. Ta choroba nie jest zaraźliwa, ale jej właściciel powoduje wiele problemów, w tym swędzenie, ból, zmęczenie, nerwowość i bezsenność.

Objawy choroby

Początkowo, gdy występuje mokry wyprysk, pacjent ma obrzęk skóry, są pęcherzyki i zaczerwienienie skóry. Następnie pęcherzyki spontanicznie otwierają się i tworzą mokry wyprysk, który łka i swędzi.

Po udaniu się do lekarza i poddaniu się przepisanemu leczeniu, wielu całkowicie pozbywa się tej choroby. Jednak możliwe jest, że nawet po kilku latach wyprysk nie zacznie ponownie reagować, wpływając na jeszcze większy obszar skóry.

Przyczyną takiego nawrotu może być poważne zmęczenie, załamanie nerwowe lub nawet niewłaściwe odżywianie.

Przyczyny choroby

Najczęściej płacząca postać egzemy pojawia się na nogach lub rękach, chociaż ta choroba może mieć wpływ na inne obszary skóry. Dziwne jest to, że płacząca egzema, której przyczyny nie zawsze są jasne nawet dla lekarzy, może niespodziewanie przejść lub powrócić.

Uważa się, że czynniki infekcyjno-alergiczne, endokrynno-metaboliczne, neurogenne i dziedziczne odgrywają ważną rolę w przejawianiu tej choroby. Można wyróżnić następujące przyczyny pojawienia się egzemy typu płaczącego:

 • nadczynność tarczycy ;
 • cukrzyca;
 • Przeciążenie nerwów;
 • przewlekłe infekcje;
 • niezdrowa dieta;
 • choroby przewodu żołądkowo-jelitowego;
 • dziedziczność;
 • zaburzenia metaboliczne;
 • uraz psychiczny.

Jak leczyć wilgotny wyprysk?

Kompleksowe podejście jest bardzo ważne w leczeniu tego typu egzemy. Pacjent musi być cierpliwy, ponieważ choroba ta jest trudna do leczenia i podlega różnym rodzajom remisji i zaostrzeń.

Leczenie wyprysku płaczowego powinno rozpocząć się od odrzucenia wielu produktów i rzeczy, które mogą być alergenami:

 1. Najlepiej nosić ubrania wykonane z naturalnych tkanin, które nie mają jasnego koloru.
 2. Spróbuj wykluczyć kosmetyki, perfumy, biżuterię.
 3. Popraw produkty higieny osobistej i gospodarstwa domowego.

Lekarze przepisują wielu pacjentom tiaminę. To narzędzie leczenie wyprysku łojowego doskonale usuwa zespół bólowy, zmniejsza swędzenie i ma korzystny wpływ na układ nerwowy. Kiedy skóra przestaje się zamoczyć, wykazano, że maść maść z płaczącej egzemy. Najczęściej zawiera cynk, bizmut, brom, smołę. Salicylowy lub borowa maść .

Warto zauważyć, że zintegrowane podejście do leczenia, a także połączenie tradycyjnej medycyny ze środkami ludowymi, w większości przypadków daje pozytywny wynik. Wyprysk mokry, którego leczenie musi kontrolować lekarz, nie jest wyrokiem, a wielu pacjentów wraca dość szybko do normalnego życia.