dlaczego kobiety w ciąży są przepisywane kuranty Curantil odnosi się do środków rozszerzających naczynia krwionośne. Jego adenozyna przyczynia się do zwiększenia przepływu do poszczególnych narządów i układów krwi poprzez poszerzenie światła małych naczyń krwionośnych.

Dlaczego przepisywany jest curantyl w ciąży?

Podczas ciąży lek ten jest przepisywany kobietom, które mają problemy z układem krwiotwórczym, w szczególności z ryzykiem rozwoju zakrzepowe zapalenie żył.

Substancja czynna leku, dipirydamol, nie pozwala adenozynie, która reguluje syntezę płytek krwi, wchodzić do nich i powodować ich agregację, tj. przyklejanie Tak więc lek Curantil zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, które mogą zatykać małe naczynia i powodować stan zakrzepowo-zatorowy. Jest to odpowiedź na pytanie o ciężarne kobiety, które często są zainteresowane tym, co przypisano Kurantilowi.

Ponadto lek jest w stanie poprawić krążenie krwi w narządach, takich jak macica, łożysko.

Jak stosować Coulantyl u kobiet w ciąży?

Dość często kobiety w ciąży myślą o tym, czy mogą nawet przyjmować Curantil. Ciąża płodu nie jest przeciwwskazaniem, ale lek należy przyjmować tylko na receptę i wskazaną przez nie dawkę.

Najczęściej lek jest przepisywany 3 razy dziennie na 1 tabletkę po 25 mg. Lek najlepiej przyjmować na 1 godzinę przed posiłkiem lub 1,5-2 godziny po posiłku.

Jakie są ewentualne przeciwwskazania Curantil?

dlaczego kobiety w ciąży przepisują kuranty Nie wszystkie przyszłe matki, które wiedzą, dlaczego Curantil jest przepisywany kobietom w ciąży, są świadome jego działań niepożądanych.

Leku nie mogą przyjmować kobiety, które mają problemy z układem krzepnięcia krwi, a także w sytuacjach, w których istnieje ryzyko krwawienia (np. Wrzód żołądka). Dlatego przed przepisaniem tego leku lekarz przepisze koagulogram.

Ponadto, lek jest przeciwwskazany u osób, które mają problemy z układem sercowym, a także wątroby i nerek. Nie przepisuj Kurantilu i kobiet, które mają wysokie ciśnienie krwi.