Październik to szczególny miesiąc. Zapewnia szerokie możliwości komfortowego pobytu, czy to leniwa plaża nad morzem, czy zwiedzanie w sercu Europy. Opowiem o tym, gdzie udać się na odpoczynek w październiku.

Wakacje na plaży w październiku

Październik to doskonała opcja na wakacje na plaży w większości nadmorskich kurortów. Z reguły w tym czasie było już po wszystkim w sezonie w Turcji . Oznacza to, że szczytowe zapotrzebowanie znacznie spadło, co nie może nie wpłynąć na koszt wycieczek.

gdzie iść na wakacje w październiku zdjęcie 1

Ponadto pobyt w kraju w październiku staje się całkiem wygodny: wyczerpujące ciepło już nie istnieje. Jednak czasami w środku jesieni w Turcji spadają dni deszczowe, dlatego zaleca kupowanie bonów na południe.

gdzie iść na odpoczynek w październiku zdjęcie 2

Na liście miejsc, w których można wypocząć w październiku za granicą, warto wspomnieć o Egipcie , gdzie zaczyna się właśnie sezon plażowy. Woda morska ogrzewa się do komfortowego +25 ⁰С, a powietrze - do tolerancji +30 С.

gdzie udać się na spoczynek w październiku zdjęcie 3

Jeśli nie boisz się naprzemiennie idealnej słonecznej pogody z krótkimi deszczami i pochmurnymi dniami, zarezerwuj wycieczkę po ośrodku Tunezji . Woda w tym czasie jest podgrzewana do ożywienia + 22 + 23 ⁰С.

gdzie iść na odpoczynek w październiku zdjęcie 4

Październik to wspaniała okazja do odwiedzenia wspaniałego Izraela, gdzie zwykłym ludziom nie opłaca się wyjechać na wakacje w sezonie. Relaksujące wakacje można doskonale połączyć z odwiedzaniem świętych miejsc. Nawiasem mówiąc, nie trzeba wydawać wizy do Izraela !

gdzie iść na odpoczynek w październiku zdjęcie 5

Przy okazji, jeśli mówimy o tym, gdzie iść w październiku, aby odpocząć bez wizy, nie możemy zapomnieć o Cyprze , gdzie urlopowicze czekają na czyste plaże, jasne widoki i bogactwo egzotycznych owoców.

gdzie iść na odpoczynek w październiku zdjęcie 6

Ponadto, w środku jesieni - czas spędzić długo oczekiwane wakacje w kurortach Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Maroka, Jordanii, Tajlandii.

Październikowe wakacje

Dla tych wczasowiczów, którzy chcą wziąć udział w wycieczce, w październiku jest świetna okazja, aby zanurzyć się w kulturową obfitość Europy. Niepowtarzalna atmosfera panuje w stolicy Czech - Pradze, pełnej niesamowitych średniowiecznych zamków i majestatycznych katedr. Nie odwiedzaj kraju i nie próbuj słynnego czeskiego piwa - prawie przestępstwo!

gdzie iść na odpoczynek w październiku zdjęcie 7

Fanów niezwykłości zainteresuje październik w Rumunii . W pobliżu miasta Braszów, wieże Zamku Draculi, porośnięte ponurymi legendami i opowieściami. Znajomość z tym krajem może być kontynuowana w eleganckim Pałacu Peles oraz w mieście Brasov, słynącym z gotyckich dzielnic.

gdzie iść spać w październiku zdjęcie 8

Zastanawiając się, gdzie lepiej wybrać się na wakacje w październiku na wycieczki informacyjne, wybierz wycieczkę do Włoch, aby przejść przez starożytną dzielnicę Rzymu, przejechać się przez malownicze kanały Wenecji i odwiedzić monumentalne katedry katolickie.

gdzie iść na odpoczynek w październiku zdjęcie 9

Nawiasem mówiąc, fani tego napoju będą interesujący w Niemczech , gdzie na przedmieściach Monachium w połowie października odbywają się coroczne święta ludowe Oktoberfest. Goście wakacji przebierają się w tradycyjny niemiecki strój, piją pyszne piwo i przekąszają kiełbaski monachijskie.

gdzie iść na odpoczynek w październiku zdjęcie 10

Październikowe wakacje z dziećmi

W przypadku małych dzieci lepiej zarezerwować wycieczki do krajów, w których lot trwa krócej. Na wakacje na plaży korzystne są niedrogie wycieczki do Turcji i Egiptu . Jeśli Twoja rodzina zdecydowała się spędzić wakacje na wycieczkach i zwiedzaniu, zrobi to każdy kraj w Europie Zachodniej . Wspaniałą opcją, w której można wypocząć w październiku z dzieckiem, są najpiękniejsze miasta Rosji . Jest to oczywiście moskiewska kopuła, "północna Wenecja" w Petersburgu i miasta Złotego Pierścienia, Kazań.

gdzie udać się na spoczynek w październiku zdjęcie 11gdzie iść odpocząć w październiku zdjęcie 12

W październiku można się świetnie bawić na Krymie , który słynie nie tylko z nadmorskich kurortów (co jest nieistotne w październiku), ale także z rozproszenia unikalnych zabytków.

gdzie iść na odpoczynek w październiku zdjęcie 13gdzie iść na odpoczynek w październiku zdjęcie 14