Jeśli wybierasz się na wakacje w Tunezji, oczywiście pojawi się pytanie, jak się tu ubrać, aby wyglądać stylowo, czuć się komfortowo i nie naruszać lokalnych zasad.

Odzież w Tunezji

Tunezja jest państwem muzułmańskim, ale stosunek do turystów tutaj jest dość lojalny, a ograniczenia religijne nie są ściśle egzekwowane. Dlatego zastanawiając się, jakie ubrania wybrać w Tunezji, zdecyduj przede wszystkim o programie odpoczynku.

Jeśli zamierzasz spędzać czas tylko w obrębie swojego hotelu, przeważ swoje preferencje odzież rekreacyjna . Mogą to być lekkie t-shirty, topy, otwarte bluzki, szorty, mini spódniczki, sukienki i lekkie sukienki. Krótko mówiąc, ubrania, w których czujesz się najlepiej. Na terenie niektórych hoteli można nawet zobaczyć kobiety opalające się topless. Na wieczorne imprezy oczywiście warto wybrać bardziej eleganckie ubrania.

Jeśli planujesz zapoznać się z zabytkami danego miasta, szczególnie jeśli wybierasz się do stolicy lub starych muzułmańskich dzielnic, nie możesz mieć otwartych, szczelnych lub otwartych strojów. Podczas wycieczek do świętych miejsc konieczne jest również zasłonięcie kolan i ramion.

Jak dziewczęta ubierają się w Tunezji?

Niektórzy turyści błędnie uważają, że w Tunezji, poza ich hotelami, dziewczęta i kobiety powinny przestrzegać tradycji muzułmańskiej w ubraniach. Wcale nie. Tunezja to dawna francuska kolonia. Można go nazwać bardziej europeizowanym państwem, w porównaniu z Turcją lub Egiptem. Często można spotkać tunezyjskie dziewczyny ubierające się jak zwykła europejska młodzież - w krótkich spódniczkach, z jasnym makijażem i ozdobami. Wiele dziewcząt i młodych kobiet (zwłaszcza z dobrze prosperujących gospodarczo miast lub obszarów turystycznych) kieruje się modą Europy. Dlatego nie powinieneś skupiać się na kwestii "poprawnej" odzieży w Tunezji, po prostu ciesz się resztą.

jak ubrać się w turystów z Tunezji 1jak się ubierać w Tunezji dla turystów 2jak się ubierać w Tunezji dla turystów 3
jak się ubierać w Tunezji dla turystów 4jak się ubierać w Tunezji dla turystów 5jak się ubierać w Tunezji dla turystów 6
jak się ubierać w Tunezji dla turystów 7jak ubrać się w Tunezji dla turystów 8jak się ubierać w Tunezji dla turystów 9