Nie jest to tajemnicą wakacje w Abchazji jest dobre dla par z dziećmi, ponieważ przyroda i klimat przyczyniają się do pełnego odpoczynku i zdrowia. Z reguły głównym powodem podróży staje się wakacje na plaży. Przed wyjazdem nie będzie można znaleźć najlepszych plaż w Abchazji i ich specyfiki.

Zalety i cechy plaż Abchazji

Pierwszą rzeczą, która zachwyca jest czystość na wybrzeżu. Nawet słynne plaże Anapa i Soczi są dalekie od Abchazji. Niemal wszystkie plaże są piaszczyste i żwirowe, w Abchazji jest niewiele piaszczystych plaż. Ale jednocześnie możliwe jest bezproblemowe wchodzenie do morza, a prawie wszędzie samo podejście jest dość stopniowe i odpowiednie dla rodzin z dziećmi.

Co zaskakujące, wielu urlopowiczów mówi szczere ciepło i chęć, by zawsze pomagać miejscowym. Nie wiadomo, dlaczego tak mało turystów krajowych odpoczywa, a wybrzeże nie jest usłane ciałami, tak jak w Soczi. Nawiasem mówiąc, bezczynne filcowanie pod słońcem w dowolnym momencie można "rozcieńczyć" zabawnymi wycieczkami do różnych zabytków.

Gdzie są piaszczyste plaże w Abchazji?

Jeśli planujesz wakacje z dziećmi lub po prostu nie lubisz kamyków jako takich, będziesz musiał szukać wybrzeża z piaskiem. Poniżej przedstawiamy listę miejsc w Abchazji, gdzie znajdują się piaszczyste plaże.

  1. In Sukhumi dwie płatne plaże znajdują się w pobliżu sanatoriów Moskiewskiego Okręgu Wojskowego i strategicznych sił rakietowych. Są one uważane za najbardziej wyrafinowane i wyposażone. Całe wybrzeże pokryte jest czystym żółtym piaskiem, a tylko wzdłuż wybrzeża biegnie niewielki pas kamyków. Wstęp na te plaże jest płatny. Jeśli interesuje Cię czyste, piaszczyste wybrzeże, poszukaj plaży Sinop we wschodniej części zatoki. Jest strefa dla nudystów, dla wygody gości są otwarte kafejki i wiele restauracji.
  2. Wielu twierdzi, że najlepsze plaże Abchazji znajdują się w Pitsunda. Prawie wszystkie z nich są kamieniste, ale około 6 km od samego Pitsundy znajduje się fabryka ryb z piaszczystą plażą.
  3. Niektóre piaszczyste plaże można znaleźć w Abchazji w Nowym Atosie. Prawie wszystkie z nich są opuszczone i idealne na zaciszne wakacje z dziećmi. W pobliżu pensjonatu plaże są bardziej wygodne do rekreacji, a konkretnie w pobliżu pensjonatu Velvet Season i hoteli Ruchey and By the Sea. Ważnym czynnikiem jest stopniowe odchylenie, ponieważ najlepiej jest zrelaksować się z dziećmi.
  4. Na wakacje na plażach należy udać się do Abchazji w Gagra. Większość z nich pokryta jest małymi i średnimi kamykami, ale w pobliżu kurortu "Słoneczny" znajduje się płatna piaszczysta i żwirowa plaża.

Dzikie plaże Abchazji

Dla tych, którzy preferują zaciszne wakacje, są to dość odpowiednie tereny z tak zwanymi dzikimi plażami. Nie ma handlarzy z wszelkimi dobrami, ale morze jest czyste i nikt nie leży blisko ciebie.

Jest taka plaża w pobliżu Gagra. Podróż do reszty dzikusów minie z hukiem, jeśli nie boisz się braku udogodnień i pójdziesz do miasta na zakupy spożywcze za prawdziwe drobiazgi. To miejsce znajduje się bardzo blisko miasta w kierunku Suchumi w małej wiosce. W pobliżu morza wszystko pokryte jest małymi kamykami, nieco dalej piaskiem.

Koneserzy dzikich zwierząt rekreacyjnych również chwalą teren w pobliżu dawnej Fabryki Ryb. To miejsce znajduje się również w wiosce, na przedmieściach Pitsunda. Wybrzeże wzdłuż wsi Lidzawa jest również piaszczyste i niezwykle czyste. Sama roślina już dawno zniknęła i jest tam również niewielu wczasowiczów. Sosny Pitsunda i czysta woda morska działają cudownie z ciałem i duszą. Za wszystko, czego potrzebujesz, będziesz musiał również udać się do wioski, ale w dzisiejszych czasach znajdziesz tam prawie wszystko.

Nawet z dziećmi można odpocząć na plaży w wiosce Agarki. Brzeg jest piaszczysty, w pobliżu sosen i czystego powietrza. Mimo że te dwie plaże Abchazji są całkowicie pozbawione infrastruktury, wielu turystów zaleca je ze względu na panującą tam ciszę i piękno.

Abchazja święta plaże 1Plaże w Abchazji 2abchazkie wakacyjne plaże 3
abkhazia wakacyjne plaże 4Plaże w Abchazji 5Abchazja wakacje na plażach 6
Abchazja wakacje na plażach 7Abchazja wakacje plaże 8Abchazja wakacje plaże 9