Impreza weselna jest ekscytująca i odpowiedzialna, ale drugi dzień uroczystości wymaga również przygotowania. Tak więc pytania "Gdzie świętować drugi dzień ślubu?", "Jak traktować gości?" A co najważniejsze, "Jaki strój ubierać w drugi dzień ślubu?" Każda panna młoda zadaje sobie pytanie. Takich problemów nie można pozostawić bez uwagi, więc porozmawiajmy o nich i zacznijmy od tradycji drugiego dnia ślubu.

Drugi dzień ślubu - tradycje i zwyczaje

W drugim dniu ślubu nowożeńcy obudzili się krewni i przyjaciele, po czym młoda żona wyruszyła, by upiec naleśniki swojemu mężowi. Nawiasem mówiąc, mąż zaczął jeść naleśniki, goście określili, jakiego rodzaju mąż kupił dla siebie. Jeśli pani lubi spacerować, mąż odepchnął naleśnik od środka. A jeśli dziewczyna jest uczciwa i przyzwoita, cholera za pierwszym razem gryząc przewagę. W drugim dniu ślubu rodzice panny młodej i pana młodego tradycyjnie czcili się. Podziękowali im, dawali prezenty, często podczas uroczystości poświęcali im całą uwagę. Jego zięć próbował udobruchać swoją teściową i, wraz z nią wszystkimi, założyć dla niej buty. A goście zorganizowali rodzicom jazdę na taczkach, czasami "przypadkowo" przewracając ich, czasem do kałuży lub rzeki.

Zgodnie z tradycją, drugi dzień ślubu stał się nie tyle świętem nowożeńców, co rozrywką dla gości. Drugiego dnia wesela konieczne było zaproszenie mummerów, którzy usiłowali rozbawić gości. A mummerzy powitali gości przy wejściu, żądając od nich opłaty. A przed świętem świadkowie złamali talerz, na szczęście.

Jak spędzić drugi dzień wesela?

Trzymanie drugiego dnia wesela może być bardziej zrelaksowane w porównaniu do dnia wesela, a może nawet prześcignąć go w kolorze. Wybierz najbardziej odpowiednią opcję.

  1. Jeśli pierwszy dzień spędziłeś w sali bankietowej, dobrze byłoby, aby z przyrodą z przyjaciółmi wybrać się na drugi. Lasy, grille, spotkania przy ognisku będą dobrą kontynuacją wakacji. Ta opcja jest odpowiednia nie tylko na letnie śluby, w zimie można jeździć na sankach, grać w śnieżki i organizować zawody dla najlepszej kobiety na śniegu.
  2. Mocno zmęczony pierwszym dniem, młodzi ludzie mogą kontynuować wesele regularnym posiłkiem, po którym zjedzą wszystkie resztki z ostatniego dnia. Przy okazji tort weselny jest często spożywany drugiego dnia wesela.
  3. Pomoże zrelaksować się po trudnym pierwszym dniu wesela odwiedzającym saunę lub wannę. Łaźnia parowa i basen uwolnią napięcie i pomogą tobie i twoim gościom zrelaksować się.
  4. Jeśli jesteś aktywnym kibicem, możesz zagrać w paintball lub wyjechać z miasta na narty lub snowboard.
  5. Miłośnicy hałaśliwych uroczystości mogą urządzić maskaradę. Pomyśl o interesującym temacie, powiadom gości i baw się dobrze. Możesz zorganizować maraton tańców, z występami gości i młodzieży.

Menu na drugi dzień wesela

Przysmaki powinny być mniej wyszukane niż pierwszego dnia wesela, a ich liczba powinna być również mniejsza. W końcu drugi dzień ślubu jest spokojniejszym wypoczynkiem, a nie wszyscy goście mają możliwość pozostania na nim. Zaleca się zwracać większą uwagę na domowe potrawy - naleśniki, ciasta, owsiankę, zrazy. Pamiętaj, aby dodać więcej owoców i słodyczy - pierwszego dnia zazwyczaj nie wszyscy goście mają czas na spróbowanie słodyczy. Платье на второй день свадьбы Jeśli chodzi o napoje, lepiej wybrać mniej alkoholu na ten dzień - po burzliwych wakacjach, nie wszyscy będą chcieli być traktowani alkoholem.

Jeśli młodzi wyjeżdżają na podróż poślubną, możesz stworzyć menu w stylu miejsca, z którego odchodzą nowożeńcy.

Sukienka na drugi dzień ślubu

Wybierz sukienkę drugiego dnia wesela, która powinna być zgodna ze skalą wydarzenia. Uważa się, że w tym dniu lepiej jest wybrać sukienki o ciemnym odcieniu, ale to wcale nie jest konieczne. Możesz wybrać jasne kolory, ale w tym przypadku sukienka powinna być cięta prostsza. Idealnie dopasowane sukienki-sukienki.

Jeśli planowany jest drugi dzień poza miastem, strój musi zostać wybrany zgodnie z zamierzoną rozrywką. Chociaż nikt nie przeszkadza ci spotkać się z gośćmi w eleganckiej sukience, a potem zmienić się w coś wygodniejszego.