Pomimo wszystkich reklam z naciskiem na handel bezcłowy, Mauritius raj na zakupy może być ogromny. Polityka cenowa jest nieracjonalnie droga, jakość ubrań czasami pozostawia wiele do życzenia, a najmodniejsza może być modna etykieta. Ale jeśli już zdecydowałeś połączyć przyjemny z przyjemnym, a mianowicie resztą kurorty i zakupu, warto zapoznać się z niuansami i cechami wyspy. To pozwoli ci mieć jakiś pomysł na temat sklepów na Mauritiusie.

Ogólnie rzecz biorąc, rajem dla miłośników zakupów jest kilka dużych miast. Na rynkach iw sklepach działa zasada: targowanie się, negocjacje i kolejne targi. Możesz pozbyć się od 20 do 50% kosztów rzeczy. Zakupy na Mauritiusie zadowolą cię jakościową koszulką, kaszmirem i mnóstwem drogocennych kamieni.

Główne centra handlowe Mauritiusa

Mówiąc o północnej części wyspy, zwraca się uwagę na Grand Baie , co nie jest zaskakujące, ponieważ tu znajduje się tajne centrum turystyczne. Najlepsze miejsca w Grand Baie:

 1. Sunset Boulevard. Unikalny uliczny kompleks sklepów o najróżniejszym asortymencie. Wyróżnia się wysoką polityką cenową.
 2. Grand Baie Plaza. To centrum handlowe jest jednym z najlepszych w północnej części wyspy.
 3. Grand-Bay Market. Na rynku Gran-Ba lepiej jest powstrzymać się od kupowania ubrań, ponieważ jakość takich rzeczy może być szczerze frustrująca. Jest to jednak najlepsze miejsce do zakupu tradycyjne pamiątki i produkty.
 4. Super U. Ogromny hipermarket posiada dużą liczbę centrów handlowych.

Warto zwrócić uwagę i kilka doskonałych miejsc na zakupy w stolicy Mauritiusa, Port Louis :

 1. Nabrzeże Caudan. Kompleks handlowy, w którym mieszczą się butiki z ubraniami wiodących światowych projektantów mody. Istnieją również ławki z ręcznie robionych produktów.
 2. Le Bazar Central. Centralny rynek stolicy. Jeśli zastanawiasz się, szukając towarów o indyjskim smaku - wizyta jest obowiązkowa.
 3. Centrum handlowe Bagatelle. Centrum handlowe znajduje się w małej miejscowości Moca, kilka kilometrów od stolicy. Zebrałem pod moim dachem nemerenoe liczbę markowych rzeczy o wysokiej jakości.
Grand Baie PlazaCaudan Waterfront в Порт-Луи
Прогулочная зона в Caudan WaterfrontТорговый центр Bagatelle Mall
Inne miasta na zakupy

Western i południowy części wyspy nie są tak pełne punktów handlowych, jak północ . Ale nawet tutaj sklepy na Mauritiusie nie zawiedzie. Aby zwrócić uwagę na następujące miejsca:

 1. Quatre-Bornes. Jedno z głównych miast na Mauritiusie, gdzie możesz kupić wszystko, co ci się podoba. Modne sklepy, butiki i rynek koncentrują się w okolicy Saint Jean Street i centrum handlowego Trianon. W każdy czwartek i niedzielę odbywają się lokalne targi.
 2. Rose-Hill . Obowiązkowe jest zwiedzanie rynku w stylu orientalnym, który zadziwia bogactwem różnorodnych towarów - od przypraw i olejów po biżuterię i kamienie szlachetne.
 3. Curepipe . Drugie co do wielkości miasto po stolicy. Szeroka gama sklepów wolnocłowych.
 4. Floreal. Miasto rzemieślników. Na głównym placu można kupić produkty wykonane z naturalnych tkanin i wełny dobrej jakości.
 5. Mahébourg . Rynek nasycony duchem Indii i Mauritiusa. Tutaj znajdziesz autentyczne produkty kultury indyjskiej - przyprawy, oleje, mieszanki ziół i tak dalej.
 6. Flic En Flac . Kolejne popularne miasto turystyczne. Jest on bardziej obliczany na zakup pamiątek i ubrań dla plaża .
Ruisseau Creole CommercialЯрмарка в Маебурге

Jak działają sklepy na Mauritiusie?

Z reguły wszystkie sklepy są otwarte od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku. W sobotę, a czasami w czwartek, czas pracy jest ograniczony do 12.00. W niedziele działają tylko duże supermarkety.

Nie zapomnij, że na wyspie działa system wolny od podatku. Przestrzegając pewnych zasad przy zakupie, możesz zwrócić 15% kosztu towaru. Ale to, co dostaniesz w strefie wolnocłowej, po przejściu kontroli paszportowej. Dlatego nie należy ufać sklepom i przedstawicielom handlowym, którzy oferują zakup towarów w katalogu. Przejmując kontrolę paszportową, ryzykujesz, że kupisz "kota w worku" i nie będzie nikogo, kto mógłby złożyć roszczenie i nie ma czasu.