Olej z ryb był niesamowicie popularny w czasach Związku Radzieckiego, kiedy każde dziecko uznano za konieczne, aby nakarmić tę cudowną substancję. Jednak teraz, gdy nowoczesne firmy farmaceutyczne zaostrzyły je w specjalnej osłonce i nie wydzielają swoistego zapachu i smaku, spożycie oleju z ryb nie jest już tak rozpowszechnione. Ale zapomina się go całkowicie niezasłużenie, ponieważ jest to naprawdę ważny kompleks dla ciała. Jaka jest korzyść z oleju z ryb?

Przydatne właściwości oleju rybnego

Czy olej z ryb jest przydatny - sędzia dla siebie. Słynie nie tylko z wysokiej zawartości niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, ale także z jego mikroelementów.

Jaka witamina w oleju z ryb pomaga zachować piękno i młodość? Tylko dwa - A i D. Jeden sprawia, że ​​włosy, skóra i paznokcie są piękne, a drugi - z mocnymi zębami i kośćmi. To naprawdę wspaniały kompleks nie tylko dla rosnącego organizmu, ale dla każdego innego! Olej rybi do starzenia się skóry przyczynia się do przedłużenia młodości, dla młodych - chroni przed bakteriami i zapobiega występowaniu trądziku. Rzeczywiście, uniwersalne lekarstwo!

Jednak nie jest to główny cel, do którego dążenia lekarze przepisują olej z ryb: jego stosowanie jest znacznie szersze ze względu na wielonienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3. Pomagają radzić sobie z różnymi dolegliwościami:

  • odżywiają mięsień sercowy i opierają się chorobom układu sercowo-naczyniowego;
  • zmniejszyć ryzyko zakrzepów krwi w naczyniach krwionośnych;
  • spalają nasycone tłuszcze, które dostają się do organizmu (a zatem na pytanie, czy przynoszą tłuszcz z oleju z ryb, jednoznaczna odpowiedź nie jest);
  • stymulują produkcję substancji o działaniu przeciwzapalnym - prostaglandyn;
  • zmniejszyć stopień zapalenia w zapaleniu wielostawowym i innych chorobach.

Jednak to nie wszystko: dla pięknej połowy ludzkości olej z ryb ma szczególny dar.

Olej z ryb dla kobiet

W czasie ciąży dziewczynki (oczywiście po konsultacji z lekarzem) muszą zażywać oleju z ryb, ponieważ zawiera kwas omega-3, który w połączeniu z omega-6, zawartym w różnych olejach roślinnych, przyczynia się do ogólnej poprawy ciała. Ponadto ma to korzystny wpływ na rozwój mózgu i wizję dziecka.

Recepcję oleju rybnego można używać do pielęgnacji urody: oprócz poprawy kondycji włosów, paznokci i skóry od wewnątrz, kapsułki można kruszyć i stosować do kąpieli paznokci lub rozdwajania włosów.

Skoro już wiesz, do czego potrzebujesz oleju z ryb, ważne jest, aby nauczyć się, jak prawidłowo go stosować.

Jak wziąć olej z ryb?

Istnieje wiele sposobów na picie oleju z ryb, ale skupimy się na najbardziej tradycyjnych. Podczas posiłków trzy razy dziennie, należy wziąć 15 ml oleju z ryb (opakowanie pokaże, ile jest w kapsułkach). Kurs powinien trwać miesiąc i być powtarzany trzy razy w roku (najlepiej jesienią, zimą i wiosną, ponieważ w lecie organizm ma wystarczającą ilość witamin z owoców i warzyw).

Uważaj, aby nie brać oleju rybnego na pusty żołądek - może to spowodować rozstrój żołądka lub jelit.

jaka witamina w oleju z ryb

Szkodliwy olej z ryb

Bądź ostrożny: ten produkt ma wiele przeciwwskazań, a jeśli je zignorujesz, ten cudowny lek przyniesie ciału niedobrze, ale szkodzi. Przeciwwskazania obejmują:

  • zwiększona czynność tarczycy;
  • podwyższony poziom we krwi pierwiastka takiego jak wapń;
  • reakcje alergiczne;
  • kamienie w drogach moczowych i żółciowych.

Pamiętaj, że dzieci w wieku poniżej 3 lat mogą podawać olej rybny tylko na receptę i natychmiast przerwać leczenie, jeśli wystąpi niepożądana reakcja organizmu.