Co pomaga w Toksyce Często radosna wiadomość o ciąży jest przyćmiona przez podstępnego toksyna , zaczynając już od 6-7 tygodni. Jak wiecie, nie jest to choroba, a jedynie chwilowe złe samopoczucie, reakcja przyszłego ciała matki na rosnące wnętrze dziecka.

Dowiedzmy się, czy można uniknąć zatrucia i jak uniknąć tego nieszczęścia?

Jak złagodzić toksyczność podczas ciąży?

  1. Pierwszą rzeczą, którą lekarze radzą zrobić we wczesnej fazie zatrucia, są częste i urojone przekąski. Nudności zazwyczaj pokonują kobiety w ciąży rano. Ale powinieneś zacząć dzień od owsianki owsianki lub lekkich przekąsek - i łatwiej będzie tolerować zatrucie.
  2. W ciągu dnia staraj się nie jeść kanapek i pizzy, ale warzyw i owoców. Ta użyteczna i bogata w witaminy żywność pomaga normalizować trawienie ciężarnej, a to z kolei nieznacznie zmniejsza nasilenie zatrucia.
  3. Unikaj tłustych i pikantnych potraw, a także wszelkich trudnych do strawienia potraw.
  4. Popraw swoje zdrowie pomoże produkty takie jak imbir, cytryna, mięta, winogrona, awokado, kiwi. Skup się na swoich preferencjach smakowych: być może, idealnym rozwiązaniem będą lizaki, guma do żucia lub solone ogórki.
  5. Wielu ludzi, próbując znaleźć "lek na zatrucie", zapomina o wodzie, Niż do ocalenia od toksykozy co pomaga kobietom w ciąży z tą niedyspozycją. Dlatego staraj się pić wystarczającą ilość płynów, aby uniknąć odwodnienia.
  6. Oprócz jedzenia, możesz skorzystać z pomocy akupresury. Aby usunąć atak mdłości naprawdę, naciskając specjalny punkt, który znajduje się na wewnętrznej stronie nadgarstka, tuż nad zagięciem dłoni.
  7. Pomaga również z toksykozą taką metodą: musisz wyeliminować nieprzyjemne zapachy, które prowokują ataki wymiotów. Dla każdej ciężarnej kobiety jest indywidualnie.

I pamiętajcie, że zwykle dotyczy to zatrucia 12-14 tygodni.