W Oceanii jest bardzo duża wyspa, nazywana jest piątym kontynentem lub po prostu Australia . Świat zwierząt jest po prostu wyjątkowy. W Australii fauna jest tak różnorodna, że ​​po prostu ją podziwiasz. Zaskakujące jest to, że nie ma przedstawicieli większości oddziałów, które żyją na innych kontynentach na wyspie.

Na przykład nie zobaczysz tam przeżuwaczy, małp i gruboskórych ssaków. Ale są takie wyjątkowe zwierzęta, które można znaleźć tylko w Australii. Są też zwierzęta, które są obecnie najbardziej zagrożone wyginięciem. Ale jakie zwierzęta żyją w Australii - to powiemy.

Jakie zwierzęta można znaleźć w Australii?

Emu to dwumetrowy ptak, który żyje w dużych stadach, które poruszają się nieustannie w poszukiwaniu wody i jedzenia. Samica składa jaja, a samiec je wysiaduje.

Które zwierzęta mieszkają w Australii 1

Wombat jest tłustym, powolnym zwierzęciem o krótkich nogach. Świetny specjalista od kopania podziemnych otworów. Żywi się liśćmi, grzybami i korzeniami.

Które zwierzęta mieszkają w Australii 2

Kuzu to bardzo ciekawe zwierzę torbaczy, które żyje w Australii. Kuzu żyje głównie na drzewach. Ma mocny i wytrwały ogon, który pomaga uchwycić je za gałęzie drzew. Żywi się kwiatami, liśćmi, kory, ale czasami leczy także ptasie jaja.

Które zwierzęta mieszkają w Australii 3

Dziobak jest specjalnym rodzajem ssaka, który pojawia się z jaja. Ma szeroki dziób jak łopata, dzięki czemu wygląda trochę jak ptak. Jego upierzenie z kaczkami jest budowane na brzegu zbiorników wodnych, gdzie spędzają większość czasu.

Które zwierzęta mieszkają w Australii 4

Tilatsin to torbacz drapieżny, zwany także wilkiem torbaczy. Ku wielkiemu ubolewaniu, jest to już wymarły gatunek.

Które zwierzęta mieszkają w Australii 5

Koala to zwierzę torbacze, które jest bardzo podobne do niedźwiadka. Główny czas spędzają na drzewach i bardzo rzadko schodzą na ziemię. Koale jedzą tylko liście eukaliptusa, jedząc około kilograma dziennie.

Które zwierzęta mieszkają w Australii 6

Torbacz lub diabeł tasmański to nocny drapieżnik Australii. Jego warczenie przeraża, początkowo przypomina rodzaj łkającego narzekania, ale potem przeradza się w okropny, chrapliwy kaszel. Atakuj te zwierzęta nocą i poluj na zwierzęta o większych rozmiarach: psy, owce itp.

Które zwierzęta mieszkają w Australii 7

Najbardziej znanymi zwierzętami żyjącymi w Australii są oczywiście kangury. Tych torbaczy nie można mylić z nikim. Młode kangurki urodziły się nie dłużej niż 2 cm długości i ważą 1 gram. W torebce z kangurem jest osiem miesięcy. Kangur mom momentalnie rodzi kolejne dziecko, ale bardzo często zdarza się, że przestaje karmić dziecko mlekiem, zanim opuści torbę tylko dlatego, że urodziło się następne dziecko i zajęło miejsce poprzedniego.

Które zwierzęta mieszkają w Australii 8