Być może wśród kobiet w ciąży szczęśliwca nazywać się będzie tym, który nie doświadczył słabości w czasie ciąży. Jeśli toksyna przeszła obok ciebie, można to uznać za niezwykły sukces. Niestety, takie przyszłe jednostki mumii. Większość kobiet zdołała w pełni "cieszyć się" słabością i nudnościami podczas ciąży. W ten sposób działa kobieca budowa, zawroty głowy, nudności, osłabienie - to pierwsze oznaki ciąży.

Słabość w ciąży w wyniku regulacji hormonalnej

Wszystko jest naturalne, jeśli słabość w czasie ciąży jest spowodowana jedynie przez zmiany hormonalne. Dopóki ciało uzależnia się, kobieta może czuć zawroty głowy , nudności, słabość. Zasadniczo okres ten trwa około 12 tygodni. Aby upewnić się, że w organizmie zachodzą tylko regularne procesy, kobieta w ciąży powinna być regularnie badana i odwiedzana przez lekarza. Jeśli wskaźniki znajdują się w normalnym zakresie, przy słabości w czasie ciąży, możesz walczyć na różne sposoby:

 1. Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest odżywianie: jedzenie musi zawierać dużą ilość składników odżywczych i witamin. Zjedz trochę, ale częściej niż zwykle. Zdrowa dieta przyniesie korzyści nie tylko matce, ale także dziecku.
 2. Osłabienie i senność podczas ciąży pomogą przezwyciężyć długi odpoczynek - to co najmniej 9-10 godzin nocnego snu. Jeśli to możliwe, możesz położyć się na kilka godzin po południu.
 3. Osłabienie i zawroty głowy podczas ciąży mogą być jedną z przyczyn stresu i lęku. Postaraj się zrelaksować i uspokoić jak najwięcej. Powinieneś być zadowolony z idei nadchodzącego uzupełnienia w twojej rodzinie.
 4. Również spacery na świeżym powietrzu i dozwolona aktywność fizyczna pomogą zmniejszyć uczucie silnego osłabienia podczas ciąży.

Osłabienie i zawroty głowy podczas ciąży - wynik niedokrwistości

Przyczyną osłabienia u kobiet w ciąży może być również niedokrwistość - zmniejszenie stężenia hemoglobiny we krwi kobiety. Warto zwrócić uwagę na to, że hemoglobina jest odpowiedzialna za dostarczanie tlenu do płodu. Jego niedobór powoduje nie tylko osłabienie i zawroty głowy w czasie ciąży, ale także opóźnienie w rozwoju dziecka, aw najgorszym przypadku zanik płodu. Produkty zawierające żelazo pomogą wypełnić brak hemoglobiny: czerwone mięso, wątroba, rośliny strączkowe, orzechy, owoce morza. Poprawić samopoczucie, jak już wspomniano wcześniej, prawidłowy odpoczynek i równowagę emocjonalną, spacery na świeżym powietrzu. W bardziej zaawansowanych przypadkach przyjmuj specjalne leki, oczywiście po konsultacji z lekarzem. Wiele kobiet w ciąży jest przepisywanych do profilaktyki.

Przyczyną ciężkiego osłabienia podczas ciąży jest niedociśnienie

Inną przyczyną poważnego osłabienia ciąży jest niskie ciśnienie krwi. Niedociśnienie jest dość niebezpieczne, powoduje nie tylko zawroty głowy i osłabienie nóg podczas ciąży, ale także komplikuje przepływ składników odżywczych i tlenu do dziecka. W przypadku niedociśnienia jest to charakterystyczne: duszność, nudności, zawroty głowy, osłabienie ramion i nóg podczas ciąży, pocenie się stóp i dłoni oraz omdlenia.

Istnieje kilka prostych sposobów na zwiększenie ciśnienia krwi, ponieważ, będąc w "interesującej" pozycji, lepiej powstrzymać się od przyjmowania leków (z wyjątkiem sytuacji beznadziejnych):

 • poranna hipotonia powinna rozpocząć pełne śniadanie z obowiązkowym kubkiem gorącej mocnej herbaty z cukrem;
 • konieczne jest również włączenie pokarmu zawierającego dużą ilość białka do diety ciężarnej o obniżonym ciśnieniu;
 • codzienne spacery i aktywność fizyczna pomogą wyrównać ciśnienie i poprawić samopoczucie;
 • słabość kontrastowego prysznica bez nagłych zmian temperatury ulegnie zmniejszeniu.
osłabienie i nudności podczas ciąży Wyciągaj wnioski

Dlaczego występuje słabość w czasie ciąży, istnieją trzy główne powody.

 1. Pierwszym z nich jest naturalny proces regulacji hormonalnej, który nie jest powodem do podniecenia.
 2. Drugi to anemia, w zaniedbanej formie może mieć negatywne konsekwencje zarówno dla matki, jak i dziecka.
 3. Trzecim powodem jest niedociśnienie. Również dość niebezpieczny stan wymagający bacznej uwagi.

W każdym razie poprawi to samopoczucie ciężarnej kobiety i zmniejszy ryzyko patologii zdrowego stylu życia, właściwe odżywianie , pełny odpoczynek.