Nietrzymanie moczu uważany za problem dla starszych kobiet. Ale słabszy pęcherz może również wystąpić u młodszych osób: nie jest to związane z okresem pomenopauzalnym, ale jest spowodowane ogólnym osłabieniem mięśni miednicy z powodu porodu, urazów i innych czynników.

Słaby pęcherz - objawy

Nadmierne rozciąganie mięśni podczas porodu lub utrata elastyczności z wiekiem powoduje, że zwieracz pęcherza staje się słaby i nie jest w stanie niezawodnie utrzymać płynu w jego wnętrzu. Kiedy wysiłek, wysiłek fizyczny, kaszel, nawet podczas śmiechu, mimowolnie otwiera się cewka moczowa, oddając mocz.

Drugą patologią rozwojową jest osłabienie mięśni ścian pęcherza moczowego, gdy kobieta ma ciągle uczucie przepełnienia i częstą potrzebę oddawania moczu - nawet niewielka ilość płynu podrażnia pęcherz i stara się opróżnić tak szybko, jak to możliwe. Po hipotermii, podczas przeziębienia, objawy te mają tendencję do wzrostu.

Objawy osłabienia pęcherza u kobiet powodują dyskomfort, kompleksy, zakłócają aktywne życie towarzyskie i intymne.

Słaby pęcherz - co robić?

Słabość pęcherza należy leczyć w połączeniu z urologiem. Ale wiele zależy od samej kobiety: w jej rękach jest możliwość wygodniejszego współżycia z tą dolegliwością i pozbycia się inkontynencji tak szybko, jak to możliwe.

Przede wszystkim konieczne jest nabycie specjalnych wkładek urologicznych lub chłonnych slipów. Pozwoli ci to żyć normalnie i nie martwić się co minutę o dyskomfort, który powoduje nietrzymanie moczu.

Leczenie słabego pęcherza składa się z następujących działań:

  1. Zapobieganie przeziębieniom i chorobom zakaźnym. Nie należy nadmiernie chłodzić, utrzymywać stóp i pleców w cieple. Pij więcej soku żurawinowego i borówkowego - wypłukują szkodliwe bakterie z pęcherza.
  2. Obserwuj poprawne higiena intymna : musisz umyć się w kierunku odbytu, a nie odwrotnie.
  3. słabe objawy pęcherza
  4. Pamiętaj, aby wykonywać ćwiczenia Kegla, aby wzmocnić mięśnie miednicy: w tej siłowni najważniejsza jest wytrwałość i regularność.
  5. Ćwicz pęcherz: stopniowo zwiększaj odstęp między oddawaniem moczu, przerywaj sam proces, przytrzymując i zwalniając strumień kilkakrotnie z siłą mięśni wewnętrznych.
  6. Porzuć złe nawyki: nikotyna i alkohol rozluźniają ściany pęcherza moczowego.
  7. Dostosuj odżywianie: wysoka zawartość błonnika w żywności pomaga zwalczać zaparcia, które powoduje nietrzymanie moczu. Słone i pikantne potrawy drażnią ściany bańki, więc musisz ograniczyć takie potrawy. Wyeliminuj napoje moczopędne, takie jak kawa i mocna herbata.